Wędkarski Świat

Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Artur
Czw Lut 04, 2010 10:20 am
Zalew Sulejowski
Autor Wiadomość
hetfield
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Lip 31, 2006 8:37 pm   Zalew Sulejowski

Czy na tej zaporówce są jeszcze drapieżniki?
Ostatnio zmieniony przez rocky1990 Pon Sie 28, 2006 7:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  

mateusz 
Stały forumowicz

Wysłany: Wto Sie 08, 2006 4:57 pm   

Cytat Jacka Kolendowicza "nie ma takiej wody, o której możnaby powiedźeć, że nie ma w niej wogóle szczupaków", a zatem łajba, echosonda i do boju...!!!

Garbolino G 995
&
Garbolino G 666

ArtDeco
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 20, 2006 12:20 pm   

Witam,

Łowię na na Sulejowie z Łódki głównie na spinning. Odwiedzam ten zbiornik przynajmniej raz do roku i nie wracam o kiju. Nie łowię welkich ryb, natomiast przygodni spinningiści i łowiący na grunt łowią duże szczupaki, sandacza a nawet sumy, można też złowic Bolenia.
Okonie wystepują ale jakoś kaprysne biorą ;) Najlepsza metodą na spinning - okonie to mała gumka -paproszek na spinningu ~ 1-10 g.

Michał1590 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Gru 31, 2006 5:38 pm   

Zalew Sulejowski jest moim głównym łowiskiem ryb drapieżnych. Łowie tu dość często. Najczęściej biorą niewymiarowe szczupaki oraz małe bolenie, których jest tu dużo. Sandacza złowiłwem tylko jednego(nigdy nie łowiłem z łodzi).
Okonie nie są częstą zdobyczą(nie licząc takich do 15cm). Inni wędkarze łowią sporo wielkich sumów, lecz ja nie miałem takiej przyjemności. Już dwa lata próbuje złapać medalowego bolenia, który grasuje na plaży, którą bardzo często odwiedzam. Niezłą zabawą jest łowienie dużych wzdręg na paprochy. Sprawdzają się ciemne kolory.
Szczupak na zdjęciu pochodzi właśnie znad Zalewu Sulejowskiego, pływa tam do tej pory, tak jak większość ryb, które złowiłem. :mrgreen:

Mateusz13 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Gru 31, 2006 6:59 pm   

Na zalewie Sulejowskim jest dużo ryb też drapieżnych.Łowię z brzegu ciągle biorą mi szczupaki do 30cm.i bolenie też do 30cm.Zdażaję się większe sztuki ale trzeba mieć szczęście.Bolenie na płytkich wodach dają niezły wycisk.W wodach do 0,5m pływają bolenie nawet 85cm! :shock: ale są nie do złapania.Próbowałem je złapać ale bez skutku. :evil: Bardzo mnie to złości kiedy podczas kąpieli w zalewie płuwają koło mnie 80cm bolenie :mad: Na szczupaka wymiarowego z brzegu troszeczkę łatwiej niż bolenia.Udało mi się złapać wymiarowego szczupaka z brzegu ale siedział w jakimś rowie.Chcę jeszcze przypomnieć że jak na ten zalew się pojedzie to zawsze się coś złowi takich boleni i szczupaków jest tam bardzo dużo.Tylko jak tam będziecie proszę was nie bierzcie tych niewymiarowych szupaków i boleni bo niektórzy takie biorą i mało będzie takich ryb,a łowienie ich to bardzo świetna zabawa. P.S. Chcę przypomnieć,że zalew ten znajduję się koło Piotrkowa Trybunalskiego w województwie łódzkim.

Filip 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Mar 07, 2007 11:06 am   

Cześć,

Byłem na Sulejowie kilka razy ale nie słyszałęm, żeby ktoś łowił celowo bolenie, lecz ponieważ cenię sobie tą rybę za trudność złowienia to w związku z tym co napisałeś:

Cytat:
Bolenie na płytkich wodach dają niezły wycisk.W wodach do 0,5m pływają bolenie nawet 85cm! :shock: ale są nie do złapania.Próbowałem je złapać ale bez skutku. :evil: Bardzo mnie to złości kiedy podczas kąpieli w zalewie płuwają koło mnie 80cm bolenie :mad:

napisz jeśli możesz gdzie widziałeś tak duże bolenie na zalewie i jakimi przynętami próbowałeś je skusic do brań? Z moich doświadczeń wynika, że w takich zbiornikach jak Sulejów można spróbować łowić "smukłymi gumami niestandardowymi color black" uzbrojonymi w dodatkowy haczyk.

Mateusz13 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Mar 09, 2007 10:40 am   

Filipie ja te Bolenie widziałem w miejscowości Bronisławów.Ja próbowałem je skusić woblerami salmo minnow i execiutor,ale na nic.Dogum ci nie doradzę bo wogule na nie nie łowię.

exe 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 7:11 pm   

Witam ja natomiast miałem okazje troche połowic na Jeziorze Sulejowskim udało mi sie złwić ładnego pstrąga oraz cholować bolenia ładną sztuke ale sie spioł najlepszą metodą jest mały twister najlepiej jakis jasny

Michał1590 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 2:09 pm   

Witam

Gdzie złowiłeś tego pstrąga??
Ostatnio zmieniony przez Daniel Zarzecki Sro Lip 11, 2007 4:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  

exe 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 7:00 pm   

Okolice Smardzewic ;) na obrotówke

Greficz 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 4:21 pm   

Najprostszym sposobem do złapania bolenia na Zalewie Sulejowskim jest okres wysypu CHRABĄSZCZY :D . Wystarczy tylko kula wodna i mały chrabolek a na pewno będzie świetna zabawa z Bolkiem ;) w okolicach Swolszewic Dużych

ArtDeco
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 8:22 pm   

Cytat:
Najprostszym sposobem do złapania bolenia na Zalewie Sulejowskim jest okres wysypu CHRABĄSZCZY. Wystarczy tylko kula wodna i mały chrabolek a na pewno będzie świetna zabawa z Bolkiem w okolicach Swolszewic Dużych

A jakie inne znane miejsaca jeszcze proponujesz w swoich okolicach? lowisz tez na spinning?

Greficz 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 5:13 am   

Okolice Zapory w Smardzewicach , oraz Barkowic Mokrych . Nie lubię za bardzo spina ale w tym roku zostałem jego fanem :D . Ewentualnie można jeszcze spróbować w okolicach Zarzęcina. Pozdrawiam

Mateusz13 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 8:33 pm   

Dobre łowiska są koło Adamowa. Na wirówkę można tu złowić bolenia,szczupaka i okonia.
Ostatnio zmieniony przez rocky1990 Pią Kwi 27, 2007 8:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Michał1590 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 8:08 pm   

Oto efekt pół dniowego łowienia w zalewie:
Zdjęcia są słabej jakości bo robione komórką. Ryby miały wysypkę tarłową ale były już po tarle. Oczywiście wróciły do wody. Oprócz nich złowiłem jeszcze dwa małe szczupaczki, które od razu uwolniłem. Mimo iż celem wyprawy były okonie żadnego nie złowiłem :cry: Ryby złowione zostały w okolicy miejscowości Karolinów.

28-04-07_1845.jpg
To już leszcz taty(43cm) na robaki
Plik ściągnięto 21004 raz(y) 32,33 KB

28-04-07_1352.jpg
leszcz(53cm) na żółtego twistera
Plik ściągnięto 21005 raz(y) 38,23 KB

KONRAD FS2 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Maj 21, 2007 5:50 pm   

Ja się teraz wybieram na ten zalew w miejscowości Karolinków mam zamiar łowi na spinin g jakiego mam używac sprzętu?????

Na początku nie było brań :(
Dwa pierwsze leszczyki:)
I jeden na tyczke na tyczkę złowiłem jeszcze kilka płotek i krąpi:)
Ostatnio zmieniony przez Daniel Zarzecki Sro Lip 11, 2007 4:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Greficz 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Maj 21, 2007 7:04 pm   

Witaj kolego @KONRAD FS2 - widze że odwiedziłeś moje łowisko :D , jak mniemam ze zdjęć byłeś na tzw "PARKINGU" lub jak kto woli na "Polu Biwakowym " . Można wiedzieć kiedy byłeś konkretnie ???

KONRAD FS2 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 6:13 pm   

Byłem tam jakieś dwa tygodnie temu.Jak możesz to podaj mi swój numer GG lub napisz do mnie na GG 782748.

Tomcio1551 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Lip 01, 2007 9:16 pm   

Witam!
Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o Z. Sulejowskim. Na pewno ktoś tam wędkuje. Potrzebuję dobrych miejsc do spinningowania i gdzie mógłbym pomachać spławikówką.

A tu opis ostatniej wyprawy:

To tak
Dopiero co wrocilem do domu z wedkawania nad Zal. Sulejowskim ale niestety nic ciekawego nic nie chcialo brac na moje twistery, obrotowki, wahadluwki i woblery stracilem 3przynety bez rezultatu na poczatku lowilem jakies kilkadzisiesiat metrow od tamy kolo kompieliska tutaj nic... pozniej przemieszczajac sie samochoddem dostalem sie na drugi brzeg i tam zlapalem tylko 5garbuskow malutkich ale obiecaly ze jak bede nastepnym razem to zawolaja rodzicow :)

niestety nie mam zdjec zapomnialem aparatu ale jak przyjechalem na lowisko ponoc ktos zlowil 17kg amura :)
Ostatnio zmieniony przez Daniel Zarzecki Sro Lip 11, 2007 4:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  

KONRAD FS2 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Lip 29, 2007 9:19 am   

Wędkarze piszcie o Zalewie Sulejowskim bo zaczynam na nim wędkowac i nieznam zbyt dobrych miejsc do spiningowania.

Steven31 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Sty 20, 2008 11:58 am   

KONRAD FS2 napisał/a:
Wędkarze piszcie o Zalewie Sulejowskim bo zaczynam na nim wędkowac i nieznam zbyt dobrych miejsc do spiningowania.

Dobrym miejscem na Zalewie Sulejowskim do wędkowania jest stanica wędkarska na Barkowicach Mokrych.
W okresie letnim jest tam wielu kolegów po kiju łowiących na grunt, tam tez maiłem okazję na zlapanie Bolenia 78cm (spinning).
Kolejne dobre miejsce to kolice Zarzęcina (sandacz i okoń)

Grzes D. 
Moderator

Wysłany: Sro Cze 11, 2008 10:42 am   

Pytanko odnosnie spinningu. Gdzie wybrac sie za szczuplym i sandaczem z pontonem?

Greficz 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 8:11 am   

Grzes D. polecam okolice Bronisławowa / Barkowic Mokrych oraz tuż przy samej tamie na tak zwanej "Omedze" . Można również spróbować w okolicach Zarzęcina .

Grzes D. 
Moderator

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 10:28 am   

dzieki. mam spory pontonik w razie czego mozemy sie kiedys dogadac...

Tomek94 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 11:17 am   

Pod koniec lipca planuję wyjazd właśnie nad zalew Sulejowski. Na dzień dzisiejszy niestety nie wiem nic o skutecznych przynętach/zanętach na zbiorniku, w jakim miejscu łowić (zatoczka czy otwarta woda) , czy lepiej na spławik czy grunt itp itd.
Jak nietrudno się zorientować będzie to mój pierwszy wyjazd nad ten Zalew. Nastawiam się raczej na ryby spokojnego żeru i bezowocnie szukam pomocy w artykułach o zbiorniku , ponieważ do tej pory znajduje wyłącznie wychwalanie sandacza i metody połowy na spinning - o spławiku/gruncie zero informacji.
Tak więc czekam na pomoc :smile: .

Odpowiedz do tematu