Wędkarski Świat

Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: włóczykij
Pon Mar 14, 2011 7:59 pm
Węgorz z gruntu
Autor Wiadomość
Olix
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Cze 18, 2006 7:59 pm   Węgorz z gruntu

Witam zna ktos moze jakis porządny zestaw na węgorza ale na jezioro bo zawsze chcialem sie za niego wziąć ale nie wiedzialem jak i nie mialem tez sie kogo spytac wiec pomozcie :roll:

Hobik 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Cze 18, 2006 8:27 pm   

Co do zestawu to skonstrułuj go sam musi być mocny bo węgorz mimo swojej niskiej wagi potrafi być bardzo waleczny żyłka myślę ze 0,22 powinna wystarczyć wędzisko musi też być mocne i szczywne ale zarazem bez przesady jakaś prosta gruntówka. Proponuję grunt a i obowiązkoewo stalka bądż chaczyk z długim trzcionkiem chaczyk powienien posiadać zadziory równierz tuż pod łopatkom (spotyka się takie) lub poprostu mała kotwiczka jako przynęty to dal mnie numer 1 to rosówa a numer 2 to martwa rybka zazwyczaj wędkuję bez zanety więc używam oliwek mozesz poprubować z szuszoną krwią i innymi zanętami firmowymi niebłędem będzie także założenie na chaczyk jakiegoś krwistego kawałka mięsa bądź poprostu połowy małej ryby tak aby wydzielała wabiącą woń krwi :D węgorze z tego co wiem potrafiom "wykoppać" na dnie jeziora niewielką studzienke sprubuj taką zlokalizować i prubuj na głębszych miejscach niekoniecznie muszą być one oddalone od brzegu. Obawiam się że polowanie na węgorza na dużym jeziorze niejest łatwe więc popytaj miejscowych , chyba zę sam nim jesteś:) i wystarczą ci porady co do zestawu i przynęt. POzdrawiam i życzę taaakiego sznura

Olix
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Cze 18, 2006 8:31 pm   

a co z przyponem ?

Hobik 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Cze 18, 2006 8:47 pm   

Napisałem zę obowiązkowo stalka :) przeczytaj uważnie chyba że używasz chaków z długim trzcionkiem ale zostałbym przy stalce bądź chociarz plecionce na przyponie. Soryy za zdublowanie posta niech ten kto ma władze go usunie :) pozdro

slider 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Cze 19, 2006 2:52 pm   Co na węgorza ?

Żyłka główna 0,22 :? takiej nawet na przypon nie daje,węgorzyk 60-70 cm i mniejszy potrafi ja zerwać, rozsądna dolna granica przyponu to 0,25.Stalka do niczego nie jest potrzebna, węgorz nie przegryzie żyłki,przynajmniej mi sie to nie zdażyło. Z tą kotwiczką też nie za bardzo sie zgodze, węgorz ma mały pysk i dużo lepszy bedzie tutaj haczyk.[/url]

Czesław W. 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Cze 19, 2006 3:58 pm   

Tak jest "slider" zestaw węgorzowy musi być mocnu i tu zastosował bym żyłke o,30 - 0,35 spławik !0 g z cięzarkiem 8 g w nocy rzecz jasna świetlik czy do gruntówki czt tez do splawika . Racje ma slider twierdząc, że lepszy jest hak i to z uszkiem nr 1/0. Natomiast co do przyponu ... tu zgody nie ma. 20 cm przypon z wolframu byłby wskazany z racji częstych ataków szczupaka. Przy okazji chciałbym kolegom przypomnieć, że krew wegorza jest toksyczna i nie powinna zetknąć się z naszą krwią a w nocy róznie bywa wiec ponownie proszę o szczególna uwagę.
Pozdrawiam.

dAb
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Cze 21, 2006 8:48 am   

o Węgorzach ja moge szepnąć słówko :wink: zazwyczaj moje zestawy wygladały bardzo prosto. Oliwka 20g przelotowa bez zadnych rurek antysplontaniowych itpdalej stoper badz koralik który ochroni węzeł przez ołowiem.To wszystko wcześniej było wiążane na żyłce 0,28 a teraz jestna 0,25. no i przypon - ten musi byc solidny wczesniej dawalem 0,25 teraz probuje 0,22 szczerze nie zauważam żadnej różnicy. Łowie najcześciej na rosówke ewentualnie na żywca. Na rosówke przypon długosci 20-25 cm haczyk mustad 2 niebieski. Na żywca przypon dłygości 30-35 cm haczyk mustad 4 niebieski. Właśnie dzisiaj w nocy miałem pieknego wegorza niestety kilka metrów odemnie podziekował za współpracę i odpłynol jako jeden z nielicznych :wink:

spet 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Cze 21, 2006 7:14 pm   

Jeśli chodzi o sprzęt to już nie mam nic do dodania,ale jeśli spróbujesz łowic na żywca, przetnij rybkę na pół i nadziej na hak jej tylną część z ogonkiem.Ja i kilku innych użytowników pisaliśmy o tym na forum chyba spławikowym w temacie o żywcach czy coś.

Połamania kija ! spet

Czesław W. 
Stały forumowicz

Wysłany: Sro Cze 21, 2006 8:09 pm   

Witam. Wybacz spet ale po takim zabiegu to ona(rybka)już żywcem nie będzie co najwyżej połową trupka co zresztą mój kolega z wielkim powodzeniem na szczupaka stosuje. Tyle, że jest to ogon śledzia.
Pozrawiam :lol:

marek1308 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Cze 28, 2006 4:24 pm   

Żyłka główna 0,28, a przepon wskazany z wolframu chociaż węgorz żyłki nie przegryzie, ale zawsze może wziąść szczupak. Ciężarek przelotowy 20gram, który zatrzymoje stoper.

dAb
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Cze 29, 2006 2:06 pm   

tak sie składa ze złapalem juz nie jednego wegorza i wiem z doświadczenia ze przypon z wolframu na te rybe to zwykła głupota....

Gość

Wysłany: Sob Lip 08, 2006 4:18 pm   

a gdzie go szukac w duzym jeziorze? da rade z jakiegos pomostu?

Olix
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Lip 09, 2006 9:47 am   

Da rade z pomostu jezioro jest dosyc duze

dAb
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Lip 09, 2006 1:01 pm   

dzisiaj w nocy dostałem pieknego węgorza 71cm złowiłem go uwaga na SPŁAWIK :wink: miałem jeszcze jedno branie niestety spudłowałem. z moich doświadczeń wynika ze węgorze schodza teraz bardzo blisko brzegu dalekie rzuty na jeziorze nie maja sensu....

Olix
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Lip 09, 2006 1:13 pm   

dAb a jaka miales przynete i czy neciles czyms ?

dAb
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Lip 10, 2006 5:43 am   

zazwyczaj moja przynetą jest rosówka ale teraz aqrat nie mialem robaków z powodu suszy jaka panuje :x wiec na haczyk powedrował żywiec okonek :]
hehe widzialem juz zanety z suszonej krwi itp. ale to wszystko jest grubymi nićmi szyte :P trzeba znalesc miejsce gdzie na noc grupuje sie zywiec podać odpowiednio przynete i sukcesgwarantowany :]

Daniel Zarzecki 
Moderator
Miłośnik VTEC'a

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 4:18 pm   

No to ja odświeżę temacik trochę ;) Byłem przez ostatnie 2 dni nad wodą. Mój sprzęt składał się z 3 metrowego spinningu c.w. 15-40g, który posłużył jako gruntówka :) , kołowrotek Okuma Epix Pro, żyłka 0.30, przypon dł. 1m z żyłki o tej samej średnicy, haczyk nr 4, ciężarek o masie 15g na troku bocznym dł. 30cm. Za przynętę posłużyły rosówki. Tak, w niedzielę nic ciekawego się nie działo. Wieczorem na brzeg została wyciągnięta jedna "sznurówka". Tak minął dzień pierwszy zasiadki. Niedziela. Gorąco, duszno, bezwietrznie. Słońce świeci niemiłosiernie :mad: Cały dzień minął praktycznie bez brania. O 18 pierwsze oznaki niemrawego brania i znów "sznurówka" wędruje na brzeg. Zbliża się wieczór. Godzina 20.30 i słyszę sygnalizator. Krótki spacerek do wędki i czekamy na kolejny odjazd. Mija pierwsza, druga minuta i nic. Wreszcie ten moment nastąpił. Bombka wędruje do góry i w tym momencie mocno zacinam. Teraz dopiero się zaczyna walka ;) Mimo solidnego sprzętu hol z odległości jakiś 50m trwa dłuższą chwilkę. Wreszcie jest w podbieraku. Mierzy dokładnie 78cm. Czyli rekordzik z wcześniejszej wyprawy pobity :D Mimo, że o 7cm, ale ta sztuka była dużo waleczniejsza i na pewno ważyła sporo więcej od mało mniejszego poprzednika.

wedka.jpg
Jakieś pół godzinki przed braniem
Plik ściągnięto 31378 raz(y) 83,4 KB

wegorz.jpg
Nowy rekord :)
Plik ściągnięto 31378 raz(y) 93,64 KB

lider000 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Lip 23, 2007 1:02 pm   na węgorza

witam wszystkich!!! mam problem. chcęsie wybrac na nocke na wegorza i niewiem jakie rodzaj lowiska wybrac o tej porze roku??? czy szukac go na glebinie czy na plyciznie przy tzrzczcinach??? moze pare porad co do przynety i zanety

Daniel Zarzecki 
Moderator
Miłośnik VTEC'a

Wysłany: Pon Lip 30, 2007 10:30 pm   

lider000 napisał/a:
chce sie wybrac na nocke na wegorza

Ja bym się zastanowił czy jednak nocka. Muszę obalić ten mit, że węgorz żeruje tylko i wyłącznie w nocy. Uwierz mi węgorza w niektórych miesiącach jest łatwiej złowić w dzień.
Muszą być jednak odpowiednie warunki. Podstawowa sprawa to to iż powinno być parno i duszno. Drobniutki deszczyk też nie zaszkodzi. Jedna podstawowa rzecz. Nie może być zimno. Ostatnio pogoda nie ułatwia nam życia. Noce są chłodne. W moich stronach jakieś 12C. Dni tez nie są za ciepłe. U mnie ostatnio cienko z ta rybką :neutral:
lider000 napisał/a:
jakie rodzaj lowiska wybrac

Powiedz mi jaki to jest typ jeziora. Ułatwił by sprawę.
lider000 napisał/a:
szukac go na glebinie czy na plyciznie przy tzrzczcinach???

Co do tego to trzeba spróbować wszystkiego. Węgorz może żerować z dzień zarówno na płyciźnie jak i na głębi. Tak samo ma się sytuacja w nocy. Niekiedy na zestawy na głębinie nie ma nawet brania, a węgorz żeruje na metrowej płyciźnie lub pod samą powierzchnią. Ja łowię w zatoce na głębokości około 2m.
lider000 napisał/a:
moze pare porad co do przynety i zanety

Mi się dobrze sprawdza pęczek rosówek. Możesz też stosować kawałki ryb. Ogon, głowa czy tez filet z boku. Równie dobrze możesz założyć na haczyk kilka czerwonych robaczków. Znam przypadki złowienia węgorza na białe robaki czy też kukurydzę. (Jest to jednak juz raczej przypadek)
Zanęt nie stosuję żadnych. Możesz spróbować kupnych mieszanek. Każda cuchnąca zanęta powinna się sprawdzić.

A teraz coś z ostatniej chwili. Byłem ponad tydzień na rybach. Polowałem na węgorze i efekt to kilka brań, 1 okonek i 1 hol rybki, która wysnuła jakieś 70m żyłki. Łowiłem sprzętem: wędka dł. 3m c.w. 15-40g, kołowrotek Okuma Epix Pro FD30 z żyłką 0.30mm, przypon dł. 1m z żyłki 0.35mm, haczyk 1/0.
Jednak jednego węgorza udało się wyciągnąć dla mojego taty. Żyłka 0.18. Spławik 5+1g, haczyk 6 a przynętą był kawałeczek (dł. 1cm) obżartego przez inne rybki czerwonego robaczka :P Węgorz został złowiony w sobotę o godzinie 11 i miał dł. 80cm. Przy polowaniu na węgorza nie ma żadnych reguł :P
A tu fotka

wegorz80.jpg
Plik ściągnięto 748 raz(y) 142,85 KB

szczupaczek
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 14, 2007 12:19 pm   

Mam pytanko do osob lowiacych ta rybke. Czy warto uzywac jako zanete suchy skrzep krwi :?: Jesli tak to w jakich ilosciach necic i co jaki czas donecac :?:

szczupaczek
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 15, 2007 12:10 pm   

Niedlugo wybieram sie na nocke za ta rybka wiec prosze o odpowiedz

Kuroninho 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Sie 15, 2007 1:01 pm   

Witam Mam do was małe pytanko moglibyście mi poradzić jak złapać węgorza na rzece , rzeka nazywa sie Łyna nie wiem czy słyszeliście o niej ma około 6 metrów szerokości i od 1 - 2 m głębokości nurt jest dosyć powolny mam pewne miejsce gdzie woda jest praktycznie stoją a głębokośc sięga do około 2-2,5 metra głębokości jak wam sie wydaje mam szanse złapać tam węgorza jak złożyć sprzęt i jakich przynęt urzyć jeśli możecie to mi podpowiedzcie bede bardzo wdzięczny z góry dziękuje i (przepraszam za błędy)

Daniel Zarzecki 
Moderator
Miłośnik VTEC'a

Wysłany: Sro Sie 15, 2007 1:31 pm   

Patryk co prawda rzadko stosuję zanęty na węgorza, ale myślę, że warto spróbować. Z własnych skromnych doświadczeń wywnioskowałem, że węgorze lubią zapach krwi, więc nie zaszkodzi wypróbować tego sposobu nęcenia. Nie podpowiem Ci niestety ile, jak i gdzie nęcić w rzece bo po prostu nie wiem ;)

Kuroninho szansa zawsze jest ;) Nie znam się na łowieniu ryb w rzece, więc nie będę zabierał głosu.

samael 
Stały forumowicz
SURFCASTING

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 6:44 pm   

witam złów kilka płotek i spróbuj na martwą rybkę taką troszkę śmierdząca powinno poskutkować
kiedyś miałem z ojcem po 23 sztuki w 4 godziny a tylko dla tego że po drugiej stronie rzeki w krzakach pływała utopiona śWINIA .. na prawdę możecie nie wierzyć ale tak było ... :wink:

_barti_ 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Lut 19, 2008 11:43 am   

23 sztuki węgorza? :shock: Chyba nie możłiwe...

Odpowiedz do tematu