Wędkarski Świat

Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: włóczykij
Pon Mar 14, 2011 7:59 pm
Leszcz z gruntu
Autor Wiadomość
włóczykij 
Site Admin

Wysłany: Sro Maj 10, 2006 8:02 pm   

Skuteczny jest też makaron i ciasto naleśnikowe, ze zwierzęcych dorzuciłbym chruściki, rosówki i stosunkowo niedawno sprawdzone przeze mnie racicznice - pod warunkiem, że występują w danym łowisku. Tu jeszcze jedna wskazówka, którą dał mi kiedyś stary nadbużański wędkarz: "jeśli nie znasz rzeki, a znajdziesz miejsce, gdzie wszystko co w wodzie leży, będzie oblepione raciczkami, to możesz tam spokojnie zarzucić wędkę, w takie miejsca leszcz i karp zawsze zagląda" :lol:

Pozdrawiam

Hobik 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Maj 10, 2006 8:17 pm   

Duża rosówka przegruntowany zestaw większośc śruciń przy spławiku i jedna sygnalizacyjna jak najblizej chaczyka (w przypadku przegruntowania) 1-3cm nad dnem. Oczywiście należałoby znaleść jakiś dołek bądź rów w wodzie.

Hobik 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Maj 15, 2006 9:37 pm   Leszcz z gruntu

Płytki zalew do max 2m głębokości dno piaszczyste muliste, woda mętna mała roślinnosc tylko przy brzegu typu zwalone drzewa... W takim miejscu łowię ja leszczyki ponoć leszcza trzeba nęcić pożądnie najlepiej 10kg grubej zanęty teraz moje pytania i doświadczenia. Na początku wędkowania pierwszy rzut bez uprzedniego nęcenia (tyle co w koszyczku) i branie,i ładny Krąp gdy zanęciłem zaczeły mi włazić 20cm żyletki :( potem kumpel przeniósł się na inne miejsce pierwszy rzut (bez uprzedniego nęcenia ładny leszcz gdy już zanęcił wróciły żyletki:( a więc jak to?
1.Jak nęcić i jaką zanętą (mile widziany przepis ale składający się z firmowych składników nie za drogo)

Wiem że było dużo tematów o leszczu ale tam jak był grunt to tylko feeder na rzekach. Dodam ze w łowisku jest rzadko spotykany brązowo złoty leszcz. A zresztą mi bardziej się podobają srebrne olbrzymy :) kumpel nie złowił nic wielkiego ale mnie leszczyk 40cm bardzo satysfakcjonuje byle by wykroić te ponizej 30 :) pomózcie jak umiecie a za 2 tygodnie zdam realcje z wyprawy ;) pozdro
Ostatnio zmieniony przez Sogiera Sro Sie 30, 2006 9:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Maj 15, 2006 10:07 pm   

Moim zdaniem na leszcza wystarczy abyś zabrał ze sobą 5-6 kg zanęty do której dodaj kukurydzę ponieważ nie będzie ona atrakcyjna dla mniejszych rybek.
Kolejnym czynnikiem który pomoże przepędzic drobnice jest kolor zanety ktory powinien byc jasny [mozna dodac barwnik] drobnica raczej niechętnie bedzie poruszala sie koło takiej zanęty ponieważ na jasnym dywanie jest latwą zdobyczą do wypatrzenia przez drapieżniki.
Myślę że na haczyk powinieneś zalożyć kanapkę czerwony-kukurydza lub kukurydza-kaster.
Co do zanęty to proponuje ci DRAGON MAGNUM LESZCZ ponieważ jest trochę grubszą, nie powinieneś stosować atraktoru o smaku i zapachu wanilii ponieważ przyciąga drobnicę. Najlepiej dodaj jakis atraktor typowo na leszcza . Moim sprawdzonym atraktorem jest melasa z trzciny.
Ostatnio zmieniony przez Sogiera Sro Sie 30, 2006 9:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Barnej8888 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Maj 15, 2006 10:27 pm   

Moim zdaniem niema zanęty „sypkiej” która nie zwabi małych ryb.
Po prostu zanęć „grubo” i już. Może to być makaron w atraktorze, czy coś podobnego. Czesław mi kiedyś zdradził że swojego największego leszcza złowił na ryż preparowany.

slider 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Maj 15, 2006 10:51 pm   Leszcz z gruntu

Też miałem podobny problem tyle że na trochę głębszym łowisku, w dzień łowiło sie same maluchy, sporadycznie trafił się leszczyk koło 30, natomiast gdy pojechałem tam na nocke z taką samą zanętą (baza + zanęta leszczowa + pudełko białych + puszka kukurydzy) i przynętami (kukurydza i białe) brały leszczyki takie powyżej 30 cm, co prawda okazów jakoś nie udało mi sie złowić ale zdażały sie rybki kolo 45-50 cm.
Ostatnio zmieniony przez Sogiera Sro Sie 30, 2006 9:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Wto Maj 16, 2006 3:53 pm   

Moim zdaniem nie powinieneś dodawać białych robaków do zanęty, ponieważ bedą nimi interesowały się małe rybki.
Ostatnio zmieniony przez Sogiera Sro Sie 30, 2006 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Sandacz 
Stały forumowicz

Wysłany: Sro Maj 17, 2006 10:54 pm   

Na leszcza nie ma pewnych typów, nigdy nie ma!!!!
Przez 3 lata obserwuje zachowanie leszczy i musze przyznać - jest tak że czasem biorą na makaron i nic więcej na rosówki i białe (0 brań!)
Innym razem biora wyłącznie na rosówke czy białe.

Najlepiej stosować kanapki

Zawodnicy w kadrze Polski trenują na kanapkach z ochotkami!
Kukurydza może sie nie sprawdzić, musisz zrobić pożądny wywiad na co biorą najlepiej :)

100 post SUPER! :D
Ostatnio zmieniony przez Sogiera Sro Sie 30, 2006 10:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Krysia0-8
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 01, 2006 3:03 pm   

Ja stosuje zanętę na leszcza czarną trapera dodaje do niej troche konopi nie dużo kukurydzę i trochę wrzucam robaków normalnyh glizd lub białe robaki....

Jak łowie leszcze z gruntu to tylko na kanapke rosówka+kukurydza bardzi skuteczne i tylko to co w koszyku mam zanete jakąś lub ciasto własnej roboty... i tylko to bo jak nęce to podchodzą inne ryby... właśnie krap itp...
Ostatnio zmieniony przez Sogiera Sro Sie 30, 2006 7:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  

sandaczowiec
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Paź 02, 2006 8:17 pm   

Ja jeżdżę już cztery lata nad Odrę i moim zdaniem najlepsza jest zanęta Trapera Feeder!!!!!!!! Na zbiorniku zaporowym Otmuchów było tak samo 20 metrów od brzegu łapałem leszcze po 50- 65 a nawet 70 centymetrów. dlatego mówie wam lepiej używać zanęty Traper Feeder!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :grin: :grin: :grin:

Jeszcze jedno ja nęce 1 kg zanęty a reszta jest w koszyczku!!!!!!!!!!!!!!!

Nie piszemy postów 1 po 2 od tego jest opcja "edytuj"
Sogiera
Ostatnio zmieniony przez Sogiera Wto Paź 03, 2006 8:52 pm, w całości zmieniany 2 razy  

Jacek172 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Paź 20, 2006 4:36 pm   

A co jest najlepsze na Leszcza z rzeki np.Wisły lub Narwii ?? Słyszałem że Leszcze lubią zapach czosnku i lubią pęczak czy to prawda ??:P

mateusz 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Paź 20, 2006 5:33 pm   

Tak lubią te zapachy i poęczak. Nie ma chyba żadnej różnicy między przynętami na Leszcze z Wisły i np. z J.Śniardwy. Czasami zdaż się tak, że mieszkający nad Wisłą, tzw. wiślacy mają jakieś swoje sprawdzone przynęty na dany odcinek. Wiec może wartałoby popytac?

Garbolino G 995
&
Garbolino G 666

Dylan 
Aktywny forumowicz

Wysłany: Pią Paź 20, 2006 6:43 pm   

U mnie w Pułtusku na Narwi aby złowić leszcza z gruntu używa sie jedynie 2 przynęt: biały i czerwony robak, mile widziana jest kanapeczka z tego :razz: To chyba najprostrza i najlepsza przynęta na leszcza łowiąc na grunt :cool:

Dylan 
Aktywny forumowicz

Wysłany: Pon Gru 04, 2006 4:17 pm   

pyton napisał/a:
Dylan łowiłeś leszcze na narwi w miejscowości Ponikiew? tam gdzie był colmic chalange w tym roku? napisz prosze coś o tym odcinku i o leszczach, co najlepiej im wrzucić do wody, jaką zanęte? :?:

Na Ponikwi jeszcze nie łowiłem, na grunt zawsze chodze tylko na jeden odcinek Narwii o rozpiętości 3 - 4km. Na swoim odcinku zwykle stosuję grubą kanapkę z białego i rosówki a na zanęte idzie jakaś mieszanka na grunt Lorpio lub Gutkiewicza. Możesz dodać chlebek belgijski i troszkę pęczaku do zanęty. Używam ciężkich zestawów a zestaw leci zaledwie na 1/4 Narwii Popytam kumpli którzy tam łowili, napewno coś wiedzą :razz:

AdRiAn14 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Lut 19, 2007 1:49 pm   

Cześć ja jerzdżę na wisłę 4 lata.Raz miałem tki przypadek to było w tamtym roku w czerwcu całą noc nic a przed samym wyjazdem zaczeły się brania.W 30 minut wyciągneliśmy z tatą i z kolegą wuciągneliśmy 45 leszczy a najmniejszy miał 55cm,a największy 76cm :grin: :grin:

miras 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 8:41 pm   

Czesc ja tam łowie na jeziorze i przewarznie sie nastawiam na leszcza i niepowiem lowie calkiem niezlke okazy. Ale najwiekszy połow jaki mialem to bylo w nocy w czasie burzy. Zlowilem wtedy 29 leszcze najmniejszy mial 1,65kg a najwiekszy ponad 5,10kg to bylo eldorada ze masakra niedojsc ze pioruny lecialy z nieba jak niewiem wialo niemilosiernie a ja leszcze ciagalerm i tylko na jedna gruntowke ktora trzymalem w reku bo z widelek spadala. i w Ta burze tak braly. A juz rano jak burza przeszla to mialem przepiekny okaz leszcza ale niestety popelnilem blad i se poplyna ale takiego leszcza to [pierwszy raz na oczy widzialem mial jakies 8 kg byl naprawde potezny w podbierak mi sie niezmiecil i chialem go w reke wziasc i no nieudalo sie :cry:

meckol 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Mar 25, 2007 6:24 pm   

JA NA WISLE LOWIE LESZCZE NA BIALE ROBAKI I TZW.MADY. NECE LESZCZOWA ZANETA O CIEMNEJ BARWIE DO KUL ZANETOWYCH DOKLADAM TROCHE GOTOWANYCH ZIEMIAKOW PSZENICY BIALYCH ROBAKOW A NA CHACZYK ZE 4MADY. EFEKT MUROWANY. POZDRO.

CHCIALBYM POZNAC TAKZE INNE METODY POLOWU TEJ RYBY. CZEKAM NA PROPOZYCJE. DZIEKI

P.S. PYTAM SIE O ZANETY

unikaj pisania całych zdań dużymi literami
Ostatnio zmieniony przez Dylan Pon Mar 26, 2007 8:19 pm, w całości zmieniany 2 razy  

Jacek172 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:48 am   

A co to sa te Mady?

Greficz 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 6:03 pm   

U mnie w okolicach czyli nad Zalewem Sulejowskim utarło się raczej łowienie za pomocą sprężyny (sam je robie) . Na haczyczku u 90% społeczności wędkarskiej ląduje makaron "Gwiazdki" i ryż preparowany . Co do zanęty to ja osobiście stosuje od roku zanętę Ampio Leszccz która raczej sie sprawdza . :)

Pozdrawiam

Jacek172 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Cze 17, 2007 10:29 am   

Witam, mam ogromny probel... od poczatku roku nie zlowilem zadnego leszcza... pozatym wedkarski u mnie jest zamkiety a ja juz nie mam zadnej zanety tylko jakies pinki mi sie ostaly... znacie moze jakis przepis na zanete z domowych skladnikow?

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Cze 25, 2007 2:51 pm   

Witam
Chcialem sie dowiedziec jak Wy łapiecie leszcze w nocy na starorzeczach lub jeziorach (chodzi mi o miejsce ich polowu czy raczej na plytszej wodzie czy w jakims glebokim rowie lub dolku) ???

Andrzej17l 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Cze 25, 2007 3:19 pm   

Cześć :wink:
Bartek ja często łapie w nocy na zalewie i jeziorze leszcze no i zaobserwowałem że w nocy te większe okazy leszczy przychodzą na te płytsze miejsca gdzie głębokość wody waha się pomiędzy 1m-1.5m polecam ci sprawdzić te płytsze miejsca w nocy :cool:

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Cze 25, 2007 3:25 pm   

Ja najczesciej łapie w nocy na rzece zadziej na spokojnej wodzie (jezioro, starorzecze) dlatego chce dowiedziec sie w jakich Wy miejscach lpiecie bo ja do tej pory łapalem w glebokich miejscach i efekty były rózne. W tym tygodniu wybieram sie na starorzecze na noc i zobaczymy jaki bedzie efekt :wink:

jaroufo 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Cze 26, 2007 12:44 pm   

ja najczesciej na leszcza wybieram sie na zbiornik zaporowy
jest to dosc glebokie jezioro, zaraz kilka metrow od brzego jest gwaltowny uskok, i tam glebokosc siega nawet 5-6 metrow
wiec jestem zmuszony lowic na takiej glebokiej wodzie i powiem, ze mam dobre wyniki
nigdy nie wrocilem o kiju do domciu
na takiej glebokosci to czy w nocy, czy rano, czy w wieczora zawsze leszcz byl
a ze lowie takze na czerwone to i wegorzyk w nocy sie trafil
ale co do tej pory zauwazylem, ze jak siapi sobie deszczyk to wiekszy leszcz podchodzil do przynety
ciekawe od czego to zalezy

tomash90 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 10:58 am   

Jaki powinien być przypon leszczowy przy łowieniu z koszyczkiem zanętowym??(długość)??

Odpowiedz do tematu