Wędkarski Świat

Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pilarki spalinowe, wycinka drzew ,krzewów,pozwolenia
Autor Wiadomość
Łuksa 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 4:27 pm   Pilarki spalinowe, wycinka drzew ,krzewów,pozwolenia

Mam na oku 3 pilarki spalinowe. Zastanawiam sie ,a raczej ojciec zastanawia się która by była najlepszym wyborem.Może ktoś z Was posiada którąś z nich lub zna się na rzeczy i może coś podpowiedzieć , doradzić w wyborze.

P.S Foto wziąłem ze stronki husqvarna.pl ,(przeróbki w paint-cie) .

Bez tytułu 2.jpg
Plik ściągnięto 9292 raz(y) 24,39 KB

Ostatnio zmieniony przez Daniel Zarzecki Sro Gru 02, 2009 3:37 pm, w całości zmieniany 2 razy  

Łuksa 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 5:41 pm   

Ojca kumpel kupił działke w lesie , dogadali się tak że ojciec wytnie drzewo i sobie je weźmie.3 razy już tam byliśmy , został wynajęty koleś ktory wycinał zaznaczone drzewa przez leśniczego a my ładowaliśmy na auto. Tylko cięcie idzie szybko a ładowanie i łażenie po jeżynach już nie za bardzo ,a człowiek "piołoręki" bierze 30zł od baku. Posiada stihl-a MS 170.Ojciec wpadł na pomysł żeby kupić piłe i co jakiś czas jeździć i wycinać , troche sie sprzeda a reszte zawiezie na działke i będzie można palić w piecu. W sumie jest tego nie dużo bo na papierze wyczytałem okolo 10m3. Tylko teraz zostałe same małe drzewka , tylko że to w większości jest akacja ,a jak sie o tym przekonalem to drzewo jest twarde i ciężkie.Następnie jest sosna i pare topol.Ogólnie takich powyżej 30cm średnicy jest z około z 20 szt a reszta to młode drzewka.
Chodzi mi o to żeby nie kupić za słabej piły , a mocna piła już troszke więcej kosztuje.

pyton 
Stały forumowicz
KILL&GRILL

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 7:07 pm   

przerobiłem ze ojcem w zeszłą zimę 3 piły (dwa razy pękł karter)... porostu część z nich to jednorazowe zabawki... W końcu ojciec wpadł na pomysł, żeby pojechać do castoramy czy innego praktikera gdzie stała cała ściana różnych spalinówek i spytał się których nie zwracają na gwarancji klienci. Wziął przez to wcale ni stila, czy husqvarnę tylko taniego "kitajca" i służy znakomicie. Zresztą wystarczy spojrzeć na elementy wykończenia takiej piły i chociażby stila... jedna fabryka

lukaswlkp 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 8:03 pm   

Pyton bez obrazy ale nie porównuj stihla lub husqvarny do piły z marketu bo mi się śmiać chce. Też już to przerabiałem i nikt mi nie wmówi, że jakiś tam kitajc jest lepszy od tych przewodnich marek. Jednym mankamentem tych znanych pił jest cena ale zalet jest dużo więcej. Łukasz osobiście polecam ci tą ostatnią, którą wymieniłeś bo z tego co podałeś masz tam dość dużo twardego drzewa więc lepiej mieć zapas w sile roboczej. Oczywiście nie twierdzę, że te mniejsze by sobie nie poradziły. Osobiście posiadam obecnie stihla już 4 sezon, dość dużo drzewa już nim pociąłem i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Wydaje mi się, że obie te marki tzn. ta co wymieniłeś i ta co ja podałem stoją na tym samym poziomie i na pewno będziesz zadowolony z zakupu jednej z nich.

Przemek A. 
Moderator
miłośnik dzikiej przyrody

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 9:09 pm   

Łukasz trzymaj się husqvarny, to sprawdzona dobra marka a sthil był dobry kilka lat temu bo teraz jest produkowany na dalekim wschodzie i stąd te podobieństwa w podzespołach o których piszę pyton. Qdlatyu w tym roku kupował piłę i planował kupić sthila bo poprzedni służył mu ponad 10 lat ale kupił husqvarnę bo taką mu polecił kolega, właściciel małego tartaku więc na pilarkach się zna i twierdzi że teraz stihl to nie to samo co kilka lat temu.
A u mnie kroi się drzewa i drzewka czymś takim od 4 lat bez żadnej usterki ale nie wiem czy to nie jest odosobniony przypadek i czy makita zawsze taka niezawodna. A trochę tego krojenia u mnie jest.

Zdjęcie usunięte: Podejrzenie naruszenia praw autorskich
Ostatnio zmieniony przez Pią Lip 23, 2010 12:51 am, w całości zmieniany 1 raz  

Daniel 

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 9:18 pm   

Mam Husqvarnę 359 , 3,9 KM z prowadnicą 50cm .Ja mam model z rynku amerykańskiego . Nie do zajechania maszynka a kupiona okazyjnie za smieszne pieniądze .
Raczej szukałbym tej firmy jak coś.

Qdlatyu 
Aktywny forumowicz

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 9:26 pm   

lukaswlkp, bez urazy ale nie porównuj teraźniejszego stihla do husqvarny. Teraz właściwie stihl ma tylko markę jeżeli zabawa na półprofesjonala to na pewno nie teraźniejszy stihl. Owszem stary tak ale tak minimum z przed 6-8 lat sam miałem przyjemność zabawy stihlem 025 z 99' albo nawet 98' nie pamiętam, przez 10 lat nie miał awarii a teraz z tego co słyszę to najwięcej pracy ze stihlem mają serwisy. W tym roku wraz z tatą zaopatrzyliśmy się w Husqvarne 450 e-serie na razie jeszcze ostro nie dostała ale sprawuje się wyśmienicie. Łukasz na Twoim miejscu zastanowił bym się jeszcze nad Makita z tego co się orientuje to jest jedyna piła która nie ma części made in china. Na Twoim miejscu zastanowił bym się nad Makita DCS520-38 to dość ciekawe rozwiązanie. (Może ktoś kto ma takową podzieli się opinią) A jeżeli chcesz wybierać tylko w tym co podałeś to bez dwóch zdań 435 ale według mnie to jest jeszcze gałęźiówka. Zabawa zaczyna się od 2.5kW

P.S. Już chyba zostało wszystko powiedziane ale zostawię swoją opinię.

pyton 
Stały forumowicz
KILL&GRILL

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 10:06 pm   

lukaswlkp napisał/a:
Pyton bez obrazy ale nie porównuj stihla lub husqvarny do piły z marketu bo mi się śmiać chce

to przypatrz sie uważnie poszczególnym elementom pilarki o tych samych parametrach...

Łuksa 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 11:42 pm   

Dzięki za opinie.Jutro ojciec zakupi ta 435. W sumie jest to raptem 251zł róznicy nad słabszym modelem, a chodzi o to żeby odrazu piły nie przetyrać.
Jak narazie na przyszłe wycinki się nie pisze. Więc ta Makita DCS520-38 jest zbyt duża i trzeba też dołożyć pare stówek .
Co do Makity jako firmy to wiem że mają profesjonalny sprzęt używam w robocie (To znaczy używałem ,bo prawdopodobnie nie bede już tam pracował) wkrętarek do karton gipsu( wkrętarka sieciowa),
kluczyków( akumulatorowa wkrętarka z udarem) i ujarzmiarek(wiertarko-wkrętarka udarowa).Sprzęt nie do zdarcia, wytrzymały i solidny.Baterie w sprzęcie akumulatorowym długo wytrzymują przy ciąglej pracy i ładowarki szybko ładują.

Jeszcze raz dzięki :wink:

galieni
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 01, 2009 7:52 am   

Ostatnio rozmawiałem o piłach z kolegą Mularem ,który zawodowo wycina lasy i według niego najlepsze są husqvarna . Myślę że on wie najlepiej ,on twierdzi lepiej zapłacić na początku troszeczkę więcej i niemieć problemów potem .Myślę że opinia zawodowca jest ważna
Pozdrawiam

pustul3 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Gru 02, 2009 1:10 pm   

Uczę się w technikum leśnym i mogę bez wahanie powiedzieć,że najleprze jest husqwarna :wink:

www.koo.free.ngo.pl
www.sokolnictwo.pl

Łuksa 
Stały forumowicz

Wysłany: Sro Gru 02, 2009 3:35 pm   

To teraz mam pytanko , z innej beczki.Do jakiej średnicy można wyciąć drzewo bez żadnych konsekwencji? Wiem tylko tyle że moge je wyciąć jeżeli drzewo nie przekroczyło 5 roku życia.Wiem że nie trzeba mieć pozwolenia do wycinki drzew owocowych bez paru wyjądków ,np rajska jabłoń, lub drzewo jest na nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków.

pyton 
Stały forumowicz
KILL&GRILL

Wysłany: Sro Gru 02, 2009 6:48 pm   

Radowan napisał/a:
na mapie zagospodarowania przestrzennego

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego :P sorry :D zboczenie... przyszłozawodowe ;)
Czy napewno można wycinać drzewa, których nie ma MPZP to wcale taki pewien nie jestem bo w Polsce jest jeszcze stosunkowo mało planów bo nie sa one obowiązkowe dla gmin, więc można by było ciąć niemal dowoli tam gdzie planu nie ma...
Łukasz najlepiej skoczyć do gminy i dowiedzieć się nieco na ten temat i niech Ci dadzą namiar na aktualną ustawę, bo na gębę też nie można liczyć do końca a kary za nielegalną wycinkę są horendalne.

Odpowiedz do tematu