Wędkarski Świat

Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Daniel Zarzecki
Sro Cze 09, 2010 2:30 pm
Rzeka Prosna
Autor Wiadomość
erwinnf 
Użytkownik forum

Wysłany: Sob Sie 25, 2007 4:08 pm   Rzeka Prosna

Czy ktoś wędkował na tej rzece? Czego można sie spodziewać? Jakich miejscówek szukać? Interesuje mnie jej środkowy bieg (powiat Ostrzeszów, Wieruszów).
Ostatnio zmieniony przez rocky1990 Sob Sie 25, 2007 5:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  

waldemar 
Stały forumowicz

Wysłany: Sob Sie 25, 2007 5:45 pm   

Znam dolny bieg Prosny ale niestety nie napawa on optymizmem. Mimo że rzeka jest duża i ciekawa nie ma w niej dużo ryb. O tej porze jest płytka (60 cm). Niestety jest zanieczyszczona. Mimo dobrej przejrzystości wody zapach daje dużo do życzenia. Dno jest piaszczyste i żwirowe. Jest na nim dużo przykos. Gdyby woda była czysta dolny odcinek Prosny można by zarybiać pstrągiem.

Daniel 

Wysłany: Sob Sie 25, 2007 10:48 pm   

Rzeka ta bierze swój początek w województwie opolskim koło miejscowości Praszka.Nawet myślałem żeby pojechać kiedyś z muchą na Prosną najniżej jak się da w moim okręgu. Ponoć kiedyś na Prosnej łowiono sporo szczupaków,ale to chyba nie w moim okręgu...

zamela 

Wysłany: Nie Sie 26, 2007 10:34 am   

W mojej okolicy Prosna jest bardzo płytka gdzieś na zakolach okolo 2m ale na prostych to max 70cm wiec z rybami ciężko .
Łowić da rade tylko w wybranych miejscówkach ( Macew-Kwileń - Robaków itp)
Miejscowi ciągną ryby na Podrywki (2x2m) albo na ręke i przez nich w prośnie jest coraz mniej rybek.
Tutaj masz dodatkowy opis http://spinningowe_wiesci...l/index.4c.html

Jak jesteś z PPL to daj znać

Daniel 

Wysłany: Nie Sie 26, 2007 12:44 pm   

Cytat:
W mojej okolicy Prosna jest bardzo płytka gdzieś na zakolach okolo 2m ale na prostych to max 70cm

To jest płytka rzeka??Ja łowię jazie na Małej Panwi,gdzie średnia głębokość wynosi 30 cm,a tak naprawdę to tylko rynny przekraczają 50 cm.

zamela 

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 11:39 am   

z tego co słyszalem to teraz w prośnie ładne płocie wiara łowi -wczesna wiosna wysoka woda i to jedyny okres kiedy tam można powędkować

waldemar 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 12:24 pm   

Szukam informacji o Prośnie na odcinku od Kalisza (powyżej zalewu) do Grabowa. Czy można tam brodzić w Woderach?

zamela 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 12:43 pm   

w miarę mozliwości poszukam informacji na temat tego odcinka rzeki ale na dzień dzisiejszy prosna w tym biegu jest mi zupełnie obca wiem tylko tyle ze gdzieś tam w okolicy Grabowa ludzie łowili BRZANY gdzieś tam jest ładne kamieniste dno itp.

waldemar 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 12:46 pm   

Może w przyszłym tygodniu tam będę, ale będę miął czas tylko po południu więc wolałbym sie trochę przygotować żeby nie błądzić.

22 03 2007 przejeżdżałem przez Prosnę koło Nowej Wsi. Rzeka jest rozlana jakby przybierała. Czy w Kaliszu jest rozlana?

zamela 

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 2:26 pm   

Odwiedziłem dzisiaj Prosnę w miejscowości Kwileń i mile zaskoczony.
Łowiłem na malutkie gumki wynik to 3 szczupaczki 6 okonków hol małego chyba klenia.
Miejscowy jak zobaczył ze spininguje i cokolwiek wyciągam to od razu przezbroił spławikówkę na spining i po 4 rzucie wyciągnął szczupłego 65cm tak więc w Prośnie jak się znajdzie głębokie miejsce to można połowić.

oto kilka fotek z tych miejsc

stary most w Kwileniu a przed nim głębokie miejsca gdzie można złowić szczupaka , okonia , jazia , płoć

dalsze 2 fotki to odcinek od mostu w Kwileniu idąc w górę rzeki do mostu w Choczu (kilka ładnych miejscówek)

Ostatnio zmieniony przez zamela Nie Lip 19, 2009 3:02 pm, w całości zmieniany 2 razy  

zamela 

Wysłany: Wto Lip 29, 2008 10:25 pm   

Kilka ciekawszych miejsc w okolicach zabytkowego mostu w miejscowości Robaków

Ostatnio zmieniony przez zamela Nie Lip 19, 2009 3:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  

waldemar 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Sie 01, 2008 7:45 am   

Jaki jest teraz stan wody w Prośnie? W zeszłym roku o tej porze w okolicach Nowej Wsi brodziłem po pas w wodzie prawie do połowy koryta. Korci mnie żeby pojechać z muchówką. Na co brały okonie?

zamela 

Wysłany: Pią Sie 01, 2008 8:49 am   

poziom wody jest dosyć niski więc bez problemu można brodzić.

Filips 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Mar 13, 2009 6:24 pm   

Ja mieszkam w Kaliszu i wędkuje przy moście kolejowym oraz na prosnie koło stadionu sportowego. Moją głowną metodą jest spinning. W pierwszym miejscu ( kolejówa) jest płytko od 50cm do metra. Najlepsze są perłowe twistery do 3g . Rzucam nimi przede wszystkim pod drzewa i ruszam nimi pod brzegiem. Co ciekawe wszystkie szczupaki uderzały mi spod brzegu. Wyniki W tym miejscu 2 szczupaki 35 cm i okoń 16cm

Drugie miejsce to prosna przy stadionie sportowym Jest tam no powiedzmy głęboko od 2 do 2,5 m Ja akurat w tym miejscu mam słabsze wyniki Jeden szczupak 40cm zaatakował fioletowego twistera na 3g głowce Ale słyszałem że bardzo często zdarzają się ,,okazy'' 70 cm lub 75

W danym momencie nad wodą jest dużo spławikowców którzy ostatnio wyciągnęli ładną płoć 0,75kg

Filips 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Cze 19, 2009 8:45 pm   

Byłem ostatnio na prośnie przy stadionie kks-u.Złowiłem szczupaczka 25 cm także moj brat podobnego na wobley salmo.
Na prośnie w kaliszu przy szlaku bursztynowym taki chłópak złowił sandacza 10 kg(widziałem go na zdjęciu nie wiedziałem że w prośnie są sandacze).

zamela 

Wysłany: Pią Cze 19, 2009 10:26 pm   

Gdyby nad Prosną ludzie tak nie kłusowali to by była bardzo rybna rzeka i przydałoby się trochę więcej głębokich miejsc bo latem średnia głębokość to około 50cm.

Ciekawostka :
zarybienia w roku 2008

dziwi mnie trochę fakt zarybiania rzeki takim gatunkiem jak KARP ,nie wiem czy jest to w pełni legalne ??

Piasek 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 10:07 pm   Rzeka Pasłęka

Łowił ktoś w Pasłęce? Potrzebuję wszelkich informacji.
Na razie znalazłem tylko tyle na stronie Elbląskiego okręgu PZW:
Zarybienia w 2009 roku:
rz. Pasłęka
pstrąg potokowy wylęg żerujący – 20000 szt.
szczupak wylęg żerujący – 300000 szt.
troć wędrowna wylęg – 100000 szt.
troć smolt 2+ - 2500 szt. (222,5 kg)
sandacz narybek letni – 50000 szt.
węgorz podchowany – 3000 szt.
boleń narybek letni – 55000 szt.
jaź narybek letni – 39300 szt.
kleń narybek letni – 16700 szt.
Rzeka pasłęka w całości stanowi rezerwat ostoja bobrów. żeby w niej łowić potrzebne specjalne zezwolenie na okaziciela.
To suche fakty, jak jest w rzeczywistości, czy faktycznie ryby te występują w tej rzece? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Filips 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 8:49 pm   

Jak tam u was wyniki w tym roku na prośnie ?
U mnie było dość dobrze choć przeważnie maluchy łapałem.

Tomuś 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 8:08 pm   

Jak to na Prośnie, jak nie wychodzisz ryby, jak nie bedziesz często nad wodą nie ma co liczyć na sukcesy. W roku 2009 nie łowiłem zbyt wiele ze względu na rodzinę ale znajomi mówili, że był to rok słaby...Na jakim odcinku poławiasz?

Filips 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Sty 06, 2010 2:24 pm   

Tomuś napisał/a:
Jak to na Prośnie, jak nie wychodzisz ryby, jak nie bedziesz często nad wodą nie ma co liczyć na sukcesy. W roku 2009 nie łowiłem zbyt wiele ze względu na rodzinę ale znajomi mówili, że był to rok słaby...Na jakim odcinku poławiasz?

Łowię w kaliszu na odcinku prosny.
I nie mów że nie chodzę na ryby . Po prostu byłem ciekaw jakie wyniki wy macie ,czy coś połowiliście w tym roku.

zamela 

Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 6:24 pm   

Przebudowa Prosny w Jastrzębnikach

Budują punkt regulacji wody i prostują fajne zakole :/

Widok z przed roku przy wyższym poziomie wody

kilka innych fotek z Prosny

przed tamą

i na koniec to co wpuszczono do Prosny w 2011r dodam ze jest przegrodzona wieloma tamami + ogromne kłusownictwo czy to siatkami prądem lub na ręke .

Kalisz1 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 11:58 am   

Witam to mój pierwszy wpis na tym forum. Zamela mam do ciebie wielka prośbę, czy mógłbyś zrobić jak najwięcej zdjęć tej inwestycji. Mam także pytanie, czy posiadasz też więcej zdjęc tego zniszczonego zakola ajk wyglądało przed tą inwestycją. Będę ci bardzo wdzięczny.

zamela 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 12:08 pm   

Szukałem zdjęć i nie mogę ich znaleźć a co do nowych to jak tam będę to pstryknę kilka .
Spytam jeszcze znajomych może ktoś ma fotki zakola przed robotami.

Kalisz1 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 2:40 pm   

Dzieki. Ja dzialam w pewnym małym stowarzyszeniu,a głównym naszym celem jest obrona Prosny i jej dopływów przed meliorantami. Będę tobie i twoim znajomym wdzięczny za każdą informację, która będzie dotyczy realzowanych, bądź planowanych prac na Prośnie i jej dopływach. Chyba czas najwyższy zacząc ratować tę rzekę przed uśmierceniem. Postaram się jak najszybciej wysłac pytanie do RDOŚ w Poznaniu, czy inwestor sporządził raport oceny oddziaływania na środowisko.

zamela 

Wysłany: Czw Lis 01, 2012 2:48 pm   

Jastrzębniki przed :

po :

co to za budowla ? czy obowiązuje zakaz łowienia w odległości 50m od tego czegoś? jak się pytałem pracownika formy zajmującej się budową to odp ze to punkt regulacji wody bo stary z belek skończył żywot i zrobili nowy i można łowić tak jak dawniej

Odpowiedz do tematu