Wędkarski Świat

Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Czesław W.
Pią Paź 20, 2006 6:24 pm
Płoć
Autor Wiadomość
Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Kwi 07, 2006 7:24 pm   PŁOĆ

na co łapać płocie w rzece, czy warto necic je i czy szukać ich w poblizu dna , czy ponad nim
czy lepiej biora w nurcie czy na spokojnej wodzie

Mathias 
Stały forumowicz

Wysłany: Sob Kwi 08, 2006 8:27 pm   

to wszystko zalezy od tego czy chcesz łowic duze płocie czy "drobnice"
:D

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 8:33 pm   d

raczej nie szczegolne okazy

Mathias 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 1:34 pm   

jezeli decydujesz sie na połow płoci to musiasz ustalic odpowiednią metode połowu . po zatym warto płocie necic . dobra zaneta która sprawdza sie na rzeczne płocie jak i z jeziora to złota seria trapera , szczególnia godna uwagi jest zaneta magic na płocie . wystarczy do niej dodac troche kolendry i konopii pod rózna postacia. jezeli zdecydujesz sie jaka metoda zamierzasz łowic płocie to daj znac to opiesze reszte tajników skutecznego połowu płoci :wink:

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 4:23 pm   s

ja płocie dotej pory łapałem na spławik blisko brzegu, na spławik mniej wiecej w przedziale 2-4g. lecz wyniki nieszczegolne
chciałbym abys powiedzial takze czy lepiej lapac je w nurcie , czy na spokojnej wodzie.
dodam za lapie w rzece warcie o glebokosci 1,5-2m

Mathias 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 4:25 pm   

no to spóbuj lowic na bolonke w srednio umiarkowanym nurcie . spławik 2gramowy wystarczy . albo poprostu szukaj bacikiem głebokiej zatoczki :wink:

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 4:41 pm   d

blizej brzegu czy moze tez kilka metrow od

rocky1990 
Stały forumowicz

Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 3:40 pm   

Ja proponuje osobiście zarzucić troch dalej. W wypatku obfitej roślinności wodnej blisko brzegu należy umieścić zestaw w jej pobliżu.

włóczykij 
Site Admin

Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 5:25 pm   

Ja łowię wiosenne płocie na odcinku rzeki o takiej samej głębokości. I nie radzę Ci byś uparcie trzymał się jakichkolwiek reguł. To gdzie je znajdziesz będzie zależało od pory dnia, nasłonecznienia, temperatury wody a także jej stanu. A nawet, a może przede wszystkim od tego czy woda opada, czy też jej poziom podnosi się. Ważna będzie też pora roku (wczesna wiosna, jej pełnia, czy też koniec). No i oczywiście nie można przeoczyć faktu, czy płocie są przed tarłem, czy po.
Zobacz ile jest uwarunkowań - to z pewnością nie wszystko i pomyśl, czy do takiej ich ilości, można ustalić jakieś zasady? ...... kilka można, ale na konkretnym łowisku.

Pozdrawiam i powodzenia

rocky1990 
Stały forumowicz

Wysłany: Sob Kwi 15, 2006 3:46 pm   

Czy na rzekę na płotki będzie lepsza tyczka czy może bat? Pilnie proszę o wskazówki bo mam zamiar kupic nowe wędzisko :lol: .

Wesołych Świąt!

Barnej8888 
Stały forumowicz

Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 1:18 pm   

Na rzekę lepsze będzie wędzisko nasadowe. Jeżeli jednak będziesz łowił tylko na opisanej (w temacie „Bat”) rzece z pewnością bat Ci wystarczy.

rocky1990 
Stały forumowicz

Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 1:56 pm   

Na ryby wybieram się 1 maja. Jakich efektów mogę się spodziewać? Będę łowił wędziskiem nasadowym z delikatnym zestawem spławikowym na płoć oraz na spinning.

Mathias 
Stały forumowicz

Wysłany: Wto Kwi 18, 2006 5:17 pm   

initi16 jezeli zamierzasz sie nastawiac na połów tyczką no to przeczytaj mój temat "najwazniejsze wiadomosci dotyczace połówu tyczką" tam jest wszystko opisane jakie zestawy ...itp. sa odpowiednie do poszczegulnych gatunków :wink: pozdrawiam

Szybki 
Stały forumowicz
Krzysiek

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 10:40 pm   

Bilon powiem Ci ze miejsce przebywania ryb i ich sposób pobierania pokarmu zalezy od dnia, pogody,poziomu wody i td.
Wiec jak dla mnie przynajmniej to niestety musisz kombinowac i szukać ryb az w końcu znajdziesz je napewno i obcykasz sobie jak i na co biora!
Tak przynajmniej ja uważam.
Pozdrawiam!

Szybki! 8)

Barnej8888 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 2:43 pm   

Jakie przynęty mi zaproponujecie na durze płocie. Woda stojąca, dużo uklei. Łowię na pszenice lub kukurydze, szukam jednak czegoś nowego. Może napiszcie jak przygotować pszenice.

rocky1990 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 3:59 pm   

Na duże plocie doskonałe są ślimaki wodne lub ich kawałki oczywiście bez skorupy. Dobre też są pijawki i ich kawałki. Rownież sporą rosówką nie pogardzi pokażna płoć. A wracajac do pijawek to więcej na ich temat jest opisane w forum otwartym pt."Pijawka". Ja kiedy gotuje pszenicę zawsze dodaje cukru waniliowego co poprawia skuteczność. Poprostu kiedy pszenica zaczyna się gotować dosypuje do garnnka trzy szczypty cukru i tyle. Polecam.

Czesław W. 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 4:27 pm   

Witam. Groch Barnej, groch!!!
Co do pszenicy- do nęcenia parzona, jest twardsza mniej na ataki drobnicy narażona a o uklejach wspomniałeś. Przygotowuję w sposób proporcjonalny-tyle pszenicy ile wody. Załóżmy: 2 kg pszenicy zalewam dwoma litrami wrzątku szczelnie okrywam garnek czymś grubym jakiś koc ,(po tym jak udało się żonie wmówić, że jest on absolutnie do niczego już nie przydatny), gdy woda schłodzi się na tyle, że można wsadzic rękę dodaję atraktor ,dalej do koca i do zupełnego wystygnięcia.
Haczykowa zaś w termosie również z atraktorem lub gotowana.

Barnej8888 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 7:07 pm   

Czekałem na propozycje grochu. Jaki ma być? Ten z puszki?

rocky1990 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 7:31 pm   

Według mnie najlepszy jest ten troche twardszy, ponieważ dobrze się trzyma na chaczyku i jest bardziej atrakcyjny dla ry. Ten miękkszy po zarzuceniu czesto spada z haczyka i zostaje sama skurka. Sam doswiatczałem czesto tego przypadku i jak mam zamiar lowić na groch to zawsze kupuje ten troche droższy.

Czesław W. 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Maj 19, 2006 12:08 pm   

Groch obowiązkowo moczymy przez 24 godz. Niewielką ilość ziaren na przynętę zalewamy wodą i gotujemy na małym ogniu, nie dopuszczając do zbyt intensywnego wrzenia. Kiedy podczas sprawdzania w palcach ziarno da się zgnieść z DUŻYM oporem, to znak, że od tej chwili badać go co dwie minuty.
Można inaczej: moczony 24 godz. Zagotowujemy w tej samej wodzie, odstawiamy, do ciepełka jak pszenicę. Że jest część rozgotowana?? Nieważne do zanęty dobry. Wybierz ile tam potrzeba ziaren z tych twardszych dodaj trochę masła lub oleju, aby się zbytnio nie wysuszał, można też i atraktor dodać tylko radziłbym do części, bo nie wiadomo, jaki im do gustu przypadnie.

Barnej8888 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Maj 19, 2006 2:55 pm   

Za to Cię lubię Czesiu.
Pozdrawiam. Dobrze ze jesteś.

Czesław W. 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Maj 19, 2006 4:17 pm   

Dzięki Barnej. Trochę to trwa ale z domem sie muszę komunikować a córka nie bardzo zna układ mojego kompa.
Sposób przez fachmanów zalecany:
[img][/img]

[img][/img]

Dylan 
Aktywny forumowicz

Wysłany: Pią Maj 19, 2006 5:54 pm   

chyba skorzystam z Waszych rad, na groch jeszcze nie łowiłem :D

jaki atraktor by najlepiej pasował do grochu? co myślicie o kilkudniowym nęceniu grochem? jak powinno przebiegać?

rocky1990 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Maj 19, 2006 6:06 pm   

O atraktorze nic ci nie powiem ponieważ nie stosuje. Prubowałem kiedyś necić grochem pewne lowisko. Nęciłem przez cztery dni po około trzy szklanki dziennie. Jeśli będziesz tak nęcił to postaraj się nęcić o tej porze, o której masz zamiar łowić. Według mnie działa to głównie na klenia i jazia. Ja nęciłem grochem z puszki, nie wiem jak dziala gotowany. :lol:

Barnej8888 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Maj 19, 2006 8:56 pm   

Po weekendzie kupie groch i zaczynam działać.
Muszę złowić płoć życia, a z roku na rok coraz mniej czasu he,he.

Odpowiedz do tematu