Wędkarski Świat

Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: włóczykij
Pon Mar 14, 2011 7:59 pm
Leszcz z gruntu
Autor Wiadomość
miras 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 8:41 pm   

Czesc ja tam łowie na jeziorze i przewarznie sie nastawiam na leszcza i niepowiem lowie calkiem niezlke okazy. Ale najwiekszy połow jaki mialem to bylo w nocy w czasie burzy. Zlowilem wtedy 29 leszcze najmniejszy mial 1,65kg a najwiekszy ponad 5,10kg to bylo eldorada ze masakra niedojsc ze pioruny lecialy z nieba jak niewiem wialo niemilosiernie a ja leszcze ciagalerm i tylko na jedna gruntowke ktora trzymalem w reku bo z widelek spadala. i w Ta burze tak braly. A juz rano jak burza przeszla to mialem przepiekny okaz leszcza ale niestety popelnilem blad i se poplyna ale takiego leszcza to [pierwszy raz na oczy widzialem mial jakies 8 kg byl naprawde potezny w podbierak mi sie niezmiecil i chialem go w reke wziasc i no nieudalo sie :cry:

meckol 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Mar 25, 2007 6:24 pm   

JA NA WISLE LOWIE LESZCZE NA BIALE ROBAKI I TZW.MADY. NECE LESZCZOWA ZANETA O CIEMNEJ BARWIE DO KUL ZANETOWYCH DOKLADAM TROCHE GOTOWANYCH ZIEMIAKOW PSZENICY BIALYCH ROBAKOW A NA CHACZYK ZE 4MADY. EFEKT MUROWANY. POZDRO.

CHCIALBYM POZNAC TAKZE INNE METODY POLOWU TEJ RYBY. CZEKAM NA PROPOZYCJE. DZIEKI

P.S. PYTAM SIE O ZANETY

unikaj pisania całych zdań dużymi literami
Ostatnio zmieniony przez Dylan Pon Mar 26, 2007 8:19 pm, w całości zmieniany 2 razy  

Jacek172 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:48 am   

A co to sa te Mady?

Greficz 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 6:03 pm   

U mnie w okolicach czyli nad Zalewem Sulejowskim utarło się raczej łowienie za pomocą sprężyny (sam je robie) . Na haczyczku u 90% społeczności wędkarskiej ląduje makaron "Gwiazdki" i ryż preparowany . Co do zanęty to ja osobiście stosuje od roku zanętę Ampio Leszccz która raczej sie sprawdza . :)

Pozdrawiam

Jacek172 
Użytkownik forum

Wysłany: Nie Cze 17, 2007 10:29 am   

Witam, mam ogromny probel... od poczatku roku nie zlowilem zadnego leszcza... pozatym wedkarski u mnie jest zamkiety a ja juz nie mam zadnej zanety tylko jakies pinki mi sie ostaly... znacie moze jakis przepis na zanete z domowych skladnikow?

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Cze 25, 2007 2:51 pm   

Witam
Chcialem sie dowiedziec jak Wy łapiecie leszcze w nocy na starorzeczach lub jeziorach (chodzi mi o miejsce ich polowu czy raczej na plytszej wodzie czy w jakims glebokim rowie lub dolku) ???

Andrzej17l 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Cze 25, 2007 3:19 pm   

Cześć :wink:
Bartek ja często łapie w nocy na zalewie i jeziorze leszcze no i zaobserwowałem że w nocy te większe okazy leszczy przychodzą na te płytsze miejsca gdzie głębokość wody waha się pomiędzy 1m-1.5m polecam ci sprawdzić te płytsze miejsca w nocy :cool:

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Cze 25, 2007 3:25 pm   

Ja najczesciej łapie w nocy na rzece zadziej na spokojnej wodzie (jezioro, starorzecze) dlatego chce dowiedziec sie w jakich Wy miejscach lpiecie bo ja do tej pory łapalem w glebokich miejscach i efekty były rózne. W tym tygodniu wybieram sie na starorzecze na noc i zobaczymy jaki bedzie efekt :wink:

jaroufo 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Cze 26, 2007 12:44 pm   

ja najczesciej na leszcza wybieram sie na zbiornik zaporowy
jest to dosc glebokie jezioro, zaraz kilka metrow od brzego jest gwaltowny uskok, i tam glebokosc siega nawet 5-6 metrow
wiec jestem zmuszony lowic na takiej glebokiej wodzie i powiem, ze mam dobre wyniki
nigdy nie wrocilem o kiju do domciu
na takiej glebokosci to czy w nocy, czy rano, czy w wieczora zawsze leszcz byl
a ze lowie takze na czerwone to i wegorzyk w nocy sie trafil
ale co do tej pory zauwazylem, ze jak siapi sobie deszczyk to wiekszy leszcz podchodzil do przynety
ciekawe od czego to zalezy

tomash90 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 10:58 am   

Jaki powinien być przypon leszczowy przy łowieniu z koszyczkiem zanętowym??(długość)??

mateusz 
Stały forumowicz

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 1:19 pm   

Ja na leszcze stosuję przypony 25-30cm, gdy wybieram sie na większe sztuki (los mnie takimi jeszcze niestety nie obdarzył ;) )przygotowuje przypony od 35cm, do nawet 05m.
Jacek172 napisał/a:
Na rzeke to nawet 1m

Takiej długości jeszcze nie próbowałem :roll:

P.S.tomash90, Odezwij się do mnie na GG :razz:

Garbolino G 995
&
Garbolino G 666

grzecch 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Lip 06, 2007 10:09 am   

Pamiętam swoje pierwsze branie leszcza. To było kilka lat temu. Przypomnę, że wtedy pierwszy raz w życiu trzymałem w ręku wędkę z kołowrotkiem. To Was rozśmieszy, ale wiem, ze to jest śmieszne, a na żywo to wyglądało zapewne jeszcze bardziej komicznie niż mi sie zdaje.

Łowiłem z kolegą na kukurydzę, na średnim jeziorze w Turawie. Przez długi czas nic nam nie brało. Nadszedł czas, żebym to ja trzymał wędkę. A teraz uwaga. Jako, że byłem bardzo doświadczonym spławikowcem moje najdłuższe rzuty wędziskiem rzadko kończyły się wylądowaniem haczyka w wodzie, najczęściej zostawał poplątany wraz z wszystkim innym, ale pamiętam, że raz udało mi się wtedy zarzucić na pół metra :cool: Jako, że posiadałem takie umiejętności zarzucał za mnie starszy kolega.
Przejdźmy teraz do leszczyka. Zaatakował moją przynęte, a ja mega spanikowany jakoś zaciąłem i zaczęłem kręcić jak najszybciej się da kołowrotkiem. Pamiętam, że kręciłem naprawdę szybko. Po chwili leszcz uniósł się pół metra nad wodę, spławik był przy szczytówce, a ja zawzięty dalej kręciłem. Długo to nie trwało i nie mogło. Leszcz zatrząsł się, spadł do wody, jak się potem okazało zabierając ze sobą haczyk. Byłem smutny i wiele się przez to nauczyłem. Potem wyciągnęłem jeszcze małą płotkę na pocieszenie.

Prawda, że śmieszne?

mateusz 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Lip 06, 2007 11:29 am   

Czy ja wiem, czy to śmieszne :roll: opisałeś tutaj błąd jaki popełniają niedoświadczeni wędkarze, mianowicie, chcą czym prędzej doholować rybę do brzegu, nie biorąc wtedy pod uwagę wytrzymałosci sprzętu, takie "holowanie" najczęsciej kończy sie spięciem ryby, lub uszkodzeniem wędziska.
Przy holowaniu ryb siła ma najmniejsze znaczenie.(chyba, że nastawiamy sie na hol siłowy). Najważniejsze w czasie holu ryby jest spokój i opanowanie :!:

Garbolino G 995
&
Garbolino G 666

grzecch 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Lip 06, 2007 6:01 pm   

Teraz już to wiem :wink:
Z resztą najlepiej uczyć się na własnych błędach.

player1one 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Lip 06, 2007 6:07 pm   

grzecch napisał/a:
Z resztą najlepiej uczyć się na własnych błędach.

najlepiej jest sie uczyć na cudzych błędach :wink:

grzecch 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Lip 06, 2007 7:22 pm   

Też racja. Na cudzych mniej "boli".

Jacek172 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Lip 11, 2007 4:56 pm   

Witam, znacie może jakieś stare sprawdzone metody żeby pobudzić leszcz do brania ?

Toniu3546 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Lip 25, 2007 11:59 am   

Jak leszcz nie bierze, to go niczym nie pobudzisz, chyba że ci się jajiś przypadkowy trafi, jednak jak zacznie brać to w iągu nocy możesz złapać nawet kilkadziesiąt

matys 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 11:32 am   

Interesują mnie leszcze z gruntu ok. 1-2kg na jaki haczyk łowić i co na niego zakładać, jaką żyłkę stosować. Proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuje.

sledzix 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 11:48 am   

Witaj matys ja stosuje haczyk o nr 10-12 najczęściej zakładam na niego czerwonego robaka i ziarnko kukurydzy myślę i na ta przynętę leszcze chętnie biorą a możesz sprobować jeszcze założyć kukurydze i białego robaka czytałem ostatnio w jakiejś prasie wędkarskiej ze leszcze tez chętnie biorą na ochotkę tylko nie zdążyłem jeszcze tego przetestować a co do żyłki wydaje mi sie ze na przypon będzie odpowiednia 0,16-0,18 a główna 0,20 co do koloru nie ma chyba jakiegoś specjalnego powinno chyba wystarczyć :P

włóczykij 
Site Admin

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 3:23 pm   

miras napisał/a:
...Zlowilem wtedy 29 leszcze najmniejszy mial 1,65kg a najwiekszy ponad 5,10kg to bylo eldorada ze masakra (...) A juz rano jak burza przeszla to mialem przepiekny okaz leszcza ale niestety popelnilem blad i se poplyna ale takiego leszcza to [pierwszy raz na oczy widzialem mial jakies 8 kg byl naprawde potezny w podbierak mi sie niezmiecil i chialem go w reke wziasc i no nieudalo sie :cry:

Tak więc według wszelkich znanych mi statystyk wędkarskich, miałeś na kiju leszcza, który zasługiwał na miano Rekordu Polski! Brawo...
Poza tym cały ten połów, to naprawdę coś niespotykanego... Nie bardzo wiem co chciałeś powiedzieć, pisząc "eldorada ze masakra", ale mogę się domyślać.
Pochwalisz się na jakim jeziorze można jeszcze dokonać takiego "wyczynu"?

Pozdrawiam

JAź 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Sie 06, 2007 3:43 pm   

Miałem podobny problem , zaczelem więc używać plecionki i większych haków.
A zanęta to traper gold na leszcza , jaźia , krąpia i płoć 2 .5 kg do tego dodaje zanęte gut- mix na leszcza 1 kg . po tej zanęcie mam zawsze agresywne , ściągające wędke do wody brania i wycholowane leszcze .

Pamietaj zeby nie pisac jednego pod drugim
Ostatnio zmieniony przez Bartek T Wto Sie 07, 2007 6:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  

samael 
Stały forumowicz
SURFCASTING

Wysłany: Sob Sie 11, 2007 1:50 pm   

tak swieta prawda ale zawsze możesz z zanętą pokombinować dodawaj zawsze tr melasy one to lubią mam tu leszczyka z morza złowiłem go na plaż w niechorzu no i co jest warzne to robaki z tym to jest różnie trzeba trafić w odpowiednie czerwone żeby wzioł na niego duży leszcz :mrgreen:

DSC01395.JPG
Plik ściągnięto 11514 raz(y) 113,32 KB

erwinnf 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 5:48 pm   

jaki zapach najlepszy na wiosne i lato aby skusić dużego leszczyka? o jakiej porze wędkować?

samael 
Stały forumowicz
SURFCASTING

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 6:29 pm   

wiesz co leszcze to cwaniaki jak na rzece u mnie to najlepsze są pierniki z dodatkiem melasy bez czekolady heheh oczywiście no i robaczki tylko z gnojawiska nie z ziemi ... pora to przed tarłem biorą najlepiej , no po tarle to już inna historia to tylko zasiadka i nęcenie i czekanie na łopatę ....ps GDZIE łOWISZ ??? :mrgreen:

Odpowiedz do tematu