Wędkarski Świat

Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bat
Autor Wiadomość
02101990 
Użytkownik forum

Wysłany: Sob Lut 19, 2011 4:53 pm   

Domino co Ci w tych szybkozłączkach pęka? Jak zaczepisz tam żyłkę i zsuniesz ten niebieski element, który widać na foto to nic nie ma prawa się wyginać

pyton 
Stały forumowicz
KILL&GRILL

Wysłany: Sob Lut 19, 2011 11:03 pm   

Nie ma się co przejmować taką opinią o szybko złączkach. Obecnie posiadam około 10-12 wedek z takim patentem, miałem też ich jeszcze więcej i nigdy mi się nic z tymi złączkami nie działo. Widać paluszki nie wprawne u Domina ;)

Ichtioman 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Lut 21, 2011 6:05 pm   

To wszystko zależy jak kto obchodzi się z tym ustrojstwem przy zakładaniu i zdejmowaniu zestawów :wink: Mam te szybko złączki na każdym baciku i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły :lol:

DooLiN 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Lut 21, 2011 8:08 pm   

Ichtioman, no wlasnie ja tez juz troche w tym siedze i jakos nie mialem takiej sytuacji zeby łacznik zawiodł

drucik41 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 8:14 pm   

Witam ja również posiadam szybko złączki na każdym bacie który posiadam i nic się z nimi złego nie dzieje.

coffeman 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 7:47 pm   

Witam, mam pytanie odnośnie szybko złączek, dziś podczas klejenia, dałem za dużo trochę kleju, i ten niebieski przesuwany plastik mi się przykleił i nie mogę nim przesuwać. Przywiązałem normalnie żyłkę, że się trzyma i złowiłem dziś nawet 2 płotki ok 15 cm, ale czy jest możliwe, że podczas holu większej ryby może się węzeł zsunąć i wyskoczyć przez tą szparę ? :oops: Czy może kupić nową szczytówkę i szybko złączkę ( 11zł) i zrobić to tak jak być powinno ?

02101990 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 1:44 pm   

Ja bym to zrobił od początku. Jeśli jest taka możliwość to bym skrócił szczytówkę o ten kawałek źle poklejony i założył nową szybkozłączke (chyba będzie potrzebny większy rozmiar; najlepiej iść z kijem i dopasować do tej "nowej" szczytówki). Jak robić to porządnie żeby później nie marudzić :mrgreen: Pozdrawiam

coffeman 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 7:26 pm   

Dobry pomysł ;) patrzyłem, że jak skrócę w tym miejscu, to nie wiele grubsza jest szczytówka tam, 4 zł nowa szybko złączka, i będzie dobrze zrobione ;) Dzięki za pomoc heh

coffeman 
Użytkownik forum

Wysłany: Sob Mar 19, 2011 2:51 pm   

Zrobiłem to jeszcze raz i jest elegancko, tak jak ma być :D

samael 
Stały forumowicz
SURFCASTING

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 3:14 pm   

Niema potrzeby obcinania szczytówki , wystarczy włożyć do ciepłej wody i klej powinien pościć bez większego oporu , nie zapominajmy żeby do tego celu broń boże używać zapalniczki :!: :!: :!: włókno węglowe pali się jak proch .. :wink:

kotwicakornik 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 5:23 pm   

Witam co sądzicie o bacie jaxona telstar pole 6m cw.5 - 15 g ?

pyton 
Stały forumowicz
KILL&GRILL

Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 5:53 pm   

Miałem takiego bata tylko że 5m. Cieżki, gruby, nieporęczny. Troche nim łowiłem, ale szybko został przerobiony na podbierak, a teraz służy jako dawca tulejek...

ptp987 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 6:00 pm   

Ja również mam pytanie :mrgreen: Czy na początek przygody z batem Mikado Fish Hunter 7 m będzie dobrym wyborem ? Wiem że jest ciężki ale narazie na początek może wystarczy :lol:

kotwicakornik 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 8:06 pm   

pyton napisał/a:
Miałem takiego bata tylko że 5m. Cieżki, gruby, nieporęczny. Troche nim łowiłem, ale szybko został przerobiony na podbierak, a teraz służy jako dawca tulejek...

A powiedz mi on jest w miarę tanim batem a piszą , że jest węglowy , i czemu tyle waży jak szklak ?

pyton 
Stały forumowicz
KILL&GRILL

Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 10:33 am   

bo jest zrobiony z bardzo grubego węgla... podejrzewam, że ma w blanku więcej żywicy niż tkaniny :D

kotwicakornik 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 8:48 pm   

Dostałem go na urodziny od kuzyna , zobaczymy jak się sprawdzi nad wodą.

ZIMEK 
Stały forumowicz

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 1:15 pm   

Witam,chcę kupić bata do połowu płotek i uklejek na zawodach.Mam 2 modele na oku do 250zł:
-AQUASPRINT 5 m MILO 170 g
-Jaxon Grand Virtuoso 5 m
Ktoś może coś doradzić?

tomaszkat 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 7:16 pm   

Szczerze odradzam Jaxona. Może to moje odczucie ale węglowe wędki z tej firmy to porażka nawet te z wyższej półki. Jeżeli chodzi o bata to polecam z czystym sumieniem firmę colmic a bat replica lub nowszy odpowiednik. Lepszego bata do łowienia małych i średnich ryb nie spotkałem Jest o tyle dobry że ma on tak delikatną szczytówkę że ryby nie spadają a zacina się bardzo dobrze. Sprzedawca przy mnie chwycił szczytówkę i zrobił z niej dwa kółka (tak zawinął ją w ręce) ja byłem w szoku. Jeżeli masz możliwość zobaczyć gdzieś kije tej firmy to polecam. Replica w sklepach internetowych kosztuje mniej niż 200 zł a jest warta dużo więcej. 4 lata temu ten kij kosztował prawie 500 zł.

pyton 
Stały forumowicz
KILL&GRILL

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 7:20 pm   

colmic replica waży 280g na 5m... powodzenia przy odławianiu uklejek... Mnie odpadnie ręka po 30 minutach...

tomaszkat 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 10:35 pm   

5 metrowy bat nie służy do zawodniczego (szybkościowego) połowu uklejek. Jak kolega chciałby bat do połowu uklejek to 4m to maksymalna długość. Na zawodach uklejki zwabia się jak najbliżej siebie. Ja zaczynam od 4 i przyciągam je tak aby łowić max 3 metrowym bacikiem wtedy można już mówić o szybkim zawodniczym łowieniu uklejek. Jak się dobrze poszuka to colmic miał zestaw batów uklejkowych chyba 6 sztuk w różnych długościach w jednym pokrowcu. Taki zestaw kosztował ok 800 zł. Obecnie kij do połowu uklejek wysokiej klasy kosztuje ok 100 zł za metr długości.

pyton 
Stały forumowicz
KILL&GRILL

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 10:57 pm   

Super... W okręgu mazowieckim przy odławianiu uklei na zawodach są potrzebne nawet 6 metrowe wędki... piątki to absolutny standard od którego zaczyna się zawody i przechodzi na wędki dłuższe, albo krótsze...
masz rację... colmic miał sety meridy, ale były tak kaszanowate, że od dawna ich nie robi...
Nie musisz opowiadać o uklejówkach człowiekowi, który w pewnym momencie miał ich 18 sztuk w pokrowcu... mimo wszystko uznałem, że to przeginka, bo nie jestem uklejarzem i teraz mam 13 i jeszcze dwie milo chcę sprzedać ...
Prawda jest taka, że piątka ma ważyć 140-150g maksymalnie 170, o ile dolnik ma grubą ściankę i on robi wagę... Wszystkie wędki powyżej 200g będą totalnym nieporozumieniem. Miałem taką jedną Mikado temptention i mimo fantastycznej sztywności strasznie dawała w kość nadgarstkowi.

tomaszkat 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 8:00 am   

Musze się z Tobą zgodzić. Lżejszy sprzęt jest wygodniejszy podczas łowienia. Tylko piątką o małej wadze trzeba dobrze operować i mieć doświadczenie aby jej nie uszkodzić. A wracając do pytania kolegi to jaki kij mu polecisz?

rufio20 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 1:46 pm   uklejówka

Witam

Jeżeli do zawodniczego łowienia to jednak zestaw od 3,5m w górę 5 sztuk. Jeżeli łowisz w konkretnym łowisku i 5m jest optymalna proponowałbym jaxona inspiral spiral pole wędka w przystępnej cenie posiadam od roku i nie narzekam. Co do narzekania na Jaxona bym nie przesadzał są bardzo przystępni cenowo porównując wędki z innych firm o podobnych parametrach jak choćby Colmic. Jaxon główny dystrybutor w Polsce także cen nie musi narzucać takich jak choćby Colmic pomiędzy którym na trasie Chiny-Polska występują jeszcze Włochy kolejny pośrednik cena w górę. Osobiście kupiłem tylko jeden kij Colmica ponad 3 metry do 200 gram na plaży był ze mną 3 razy za każdym razem wracał bez szczytówki w pewnym momencie znudziło mi się wysyłanie na serwis przeważnie czas operacyjny naprawy to około 2 miesięcy czyli w moim przypadku cały sezon. Swoją drogą może jest ktoś chętny na zakup tego kija po niższe cenie tylko szczytówka do wymiany :razz:

pyton 
Stały forumowicz
KILL&GRILL

Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 2:02 pm   

tomaszkat napisał/a:
A wracając do pytania kolegi to jaki kij mu polecisz?

nie jestem w stanie w doradzić wędki gdyż obecnie nie znam rynku i musiał bym zgadywać... Moje wszystkie piątki są obecnie już nieprodukowane...
Wśród zawodników chwali się obecnie jaxona xt-pro allborella i Sensasa recorda 250... Ale nie znam tych wędek organoleptycznie ;)

ŁYSY 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 7:57 pm   

Uklejówki jaxona xt-pro, to naprawdę niezłe wędeczki. Miałem okazję kilka razy nimi połowić. Ale jakbym miał coś polecać w tej długości, to tylko Mikado Black Draft Alborella. Jeszcze niedawno udało mi się znaleźć w jednym ze sklepów internetowych nówkę za niewiele ponad 200 zł.
Mi osobiście najlepiej się łowi, jesli chodzi o uklejówki starym modelem Trabucco Proxima Speedmaster Evo, tylko te kończą się na 4,5 m.

Odpowiedz do tematu