Wędkarski Świat

Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wodery - co wybrać?
Autor Wiadomość
lech9791 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 10:17 am   Wodery - co wybrać?

Koledzy, chciałbym kupić sobie wodery aby móc sobie trochę pobrodzić podczas łowienia. Zastanawiam się jednak czy kupić wodery do bioder czy do piersi? Kupując do bioder zostałoby mi jeszcze trochę pieniędzy na okulary polaryzacyjne, nie wiem tylko, czy to nie jest głupia oszczędność? Jakie są wady i zalety woderów krótszych i dłuższych? Co pokazuje Wasza praktyka?

Karol.O 
Stały forumowicz

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 10:27 am   

Hmm jeszcze nie widziałem nikogo łowiącego na muchę w woderach :razz: raczej 99.9% łowi w spodniach lub jak kto woli w spodniobutach.
Najtańsze kupisz już za 60-70zł wytrzymają z 2-3 sezony spokojnie.
Jeśli myślisz o spiningu to tak łowiąc na muchę na bank pieniądze zainwestowane nie odpowiednio kup spodenki "spodniobuty"

Grzes D. 
Moderator

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 1:04 pm   

Kup Lemigo do piersi. Przy łowieniu na muchę często będziesz właził głębiej i częściej ci się one przydadzą. Częściej też będziesz szedł rzeką czy przeprawiał się na drugi brzeg. O okulary się nie martw bo są tanie i już za 20 zł kupisz polaroidy... a musisz je mieć przy brodzeniu chociażby dla własnego bezpieczeństwa.

"Wszystko co dobre od pstrąga po zbawienie uzyskuje się dzięki łasce, łaskę uzyskuje się dzięki kunsztowi, a kunszt nie przychodzi łatwo"

lech9791 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Lis 25, 2010 9:51 am   

No to pewnie będą te dłuższe. A co myślicie o takich z materiału PLAVITEX?

Karol.O 
Stały forumowicz

Wysłany: Czw Lis 25, 2010 10:23 am   

To samo praktycznie lub idento materiał co w Lemingach o tej porze roku na bank będzie ci w tym zimno jak wejdziesz do wody.
Ja osobiście do Jaxona nie mam przekonania mam Lemingi już ładnych parę lat i dość dobrze mi służą choć pewnie w kolejnym sezonie dokończą żywota.

Łuksa 
Stały forumowicz

Wysłany: Czw Lis 25, 2010 4:52 pm   

lech9791, Myślę ze nie masz co kombinować Lemigo to dobra firma, wiele wędkarzy chwali ją sobie.Ja też :mrgreen: Spodniobuty mam prawie 2 rok i nic sie z nimi nie dzieje. Fakt dbam o nie i nie łaże po krzaczorach ,jeżynach i tym podobnym przeszkodach.Zdarzyło mi sie pare razy zawadzic o podwodne korzenie i na szczęście nicsie z nimi nie stało. Teraz i tak ich nie użyjesz bo woda mi ju mała temperature, poczekaj sobie na wyprzedaże w wedkarskich , które sa zazwyczaj przed świętami , wieć może kupisz za jednym zamachem spodniobuty i polaroidy.

Grzes D. 
Moderator

Wysłany: Czw Lis 25, 2010 6:20 pm   

lech9791, przeglądałem ostatnio WŚ i sa tam pokazane fajne neopreny za niedużą kasę. Zerknij sobie. Jeśli brodzisz w zimnej wodzie to ciekawa alternatywa.

"Wszystko co dobre od pstrąga po zbawienie uzyskuje się dzięki łasce, łaskę uzyskuje się dzięki kunsztowi, a kunszt nie przychodzi łatwo"

Piasek 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 8:49 am   

Też mam lemigo i sobie chwalę. Dobrze jest założyć pod nie kalesony z materiału oddychającego np brubeck z jonami srebra. Latem chłodzą, zimą grzeją a i zapaszek jest znośny :mrgreen: . Oczywiście na zimę lepsze są neopreny.

pinqwin 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Gru 19, 2011 2:40 pm   

Witam koledzy mam mały dylemat co do śpiochów i buciszy nie wiem co wybrac potrzebuje waszej opinii.
Patrze za Taimen o których mało słychac, Greys róże zdanie przeciakaja szybko, Rapala tez o nich mało słychac a o SIMS mogę zapomniec cena mnie rozwala myślę ze 800 do 1000 sie zamknę no zobaczy sie jeszcze jak kasa pozwoli moze cosik droższego.
Proszę o pomoc

robert72 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Gru 19, 2011 6:31 pm   

nie używam śpiochów ,ale z tego co czytałem to Tajmenie nie maja zbyt dobrej opinii i serwis do bani
poszukaj Aquaz , Vision , lub Scierra ,dobra opinie mają jeszcze Solvkroken

Grzes D. 
Moderator

Wysłany: Pon Gru 19, 2011 11:11 pm   

pinqwin, chcesz mieć dobre śpioszki to zainwestuj w simmsa albo orvisa lub ewentualnie cabelasa.

pawelwoblerek 
Stały forumowicz
były mod i naczelny buntownik

Wysłany: Pon Gru 19, 2011 11:13 pm   

Ja używam od trzech sezonów zwykłych kormoranów 4mm. Nie narzekam a kosztują obecnie około 230 PLN co uważam za przystępną cenę.

nito82 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Gru 20, 2011 7:15 am   

pinqwin, ostatnio przerabiałem cały temat i wybrałem zestaw Visiona Ikon + Mako. Pod uwagę brałem jeszcze Orvis Endura i Scierra CC3, a z butów Scierra DynaTracks. Wybór padł na Visiona, bo mogłem je bez problemu przymierzyć i śpiochy mają "bezpłatny serwis pogwarancyjny". Jak to będzie w rzeczywistości wyglądać przekonamy się za 2 lata. Rapali nie bierz, kumpel je ma i po sezonie przetarły mu się ochraniacze skarpet i skarpety, materiał śpiochów jest bardzo cienki. Buty wytrzymały pół sezonu;)

andrew 
Stały forumowicz

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 12:21 pm   

pawelwoblerek napisał/a:
Ja używam od trzech sezonów zwykłych kormoranów 4mm. Nie narzekam a kosztują obecnie około 230 PLN co uważam za przystępną cenę.

To chyba neopreny sa jesli 4mm a nie spiochy?

Ja mam spiochy Aquazy i musialem je kleic na skarpetach bo gowniane buty Rapali rozpadly sie po jednym sezonie i zwir rzeczny zniszczyl neoprenowa skarpete. Ale ogolnie polecam sa dobrej jakosci, oddychaja, sa komfortowe latem, material jest wytrzymaly, nie przeciera sie na wislanych wiklinach i w buzanskim sajgonie. Kupilem buty Solvkronena i sa okej jakosciowo ale maja podwojna rozmiarowke wiec troche za duze co akurat komfortowe nie jest.

pinqwin 
Użytkownik forum

Wysłany: Sob Gru 24, 2011 6:30 am   

dziękuje bardzi za odpowiedź juz niebawem jadę na polowanie po sklepach i obadam co i jak wielkie dzięki ;)

dago 
Stały forumowicz
kleniowy maniak

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 10:02 am   

Odświeżę temat "odzieżowy" :grin:
Co moglibyście doradzić dla początkującego muszkarza?
Przeglądałem oferty kilku marek i w oko wpadł mi zestaw Taimen Team II + Taimen SL Boot Felt - cena w promocji za wodery i buty ok.590zł. Warto wydać prawie sześć stów za taki zestaw? A może doradzicie coś innego ale w przystępnej cenie. Tak powiedzmy komplet do 800zł?

Grzes D. 
Moderator

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 10:15 am   

Zanim nauczysz się latać po krzakach w tym wszystkim proponuję zainwestować ze dwie paczki w cos gumowo nylonowego. Chyba że masz zamiar łowić tylko w Sanie i Dunajcu to jak najbardziej.

Daniel 

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 10:20 am   

Ja też używałem zawsze gumowych i mocnych spodniobutów. Dłużej posłużą jak sie biega po krzaczorach. Swoje zajechałem w 3 sezony i też musze już kupić nowe.

dago 
Stały forumowicz
kleniowy maniak

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 10:29 am   

Grzes D., gumowo-nylonowe to mam wodery Lemigo. Na nasze ciurki są wystarczające. A mnie chodzi o brodzenie tako do pasa. Niewykluczone, że przydadzą się na San i Dunajec :)
W sklepie pana B. Gawlika znalazłem jeszcze zestaw Vision Keeper I - cena ok.700zł. Może warto zainwestować właśnie w ten?

robert72 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 11:04 am   

zajrzyj do decatlonu , mają bardzo dobre opinie i serwis natychmiastowy na zasadzie wymiany na nowe w razie w , Visiony też dobre opinie , co do Tajmieni to radziłbym sobie je odpuścić , dużo złych opinio zarówno o firmie- serwis jak i o produktach , popoatrz także na Scierry

Norbert 78 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 12:36 pm   

Też słyszałem dużo dobrych opinii o śpiochach z Decathlonu.
Spodniobuty CAPERLAN TEAM 3 C CAPERLAN są teraz za 399,99
Spodniobuty CAPERLAN TEAM 5 C CAPERLAN są teraz za 709,99
Do 25-go stycznia, przesyłka jest gratis :wink:
Przy okazji można dokupić Błystka Lusox srebrna + przyp. MEPPS za 8,49 :wink:

Grzes D. 
Moderator

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 6:36 pm   

dago, jeśli chcesz coś lepszego to Visionki są OK. Jeśli już chcesz cos lepszego to dorzuć troszkę do Simmsów. Nie pożałujesz wydanej kasy i na dluzej starczy. Butki do spiochów to juz kwetia gustu. Zerkaj na wykończenie filcu na końcach bo to dość istotny temat

robert72 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 7:06 pm   

Grzes D. napisał/a:
dago,. Zerkaj na wykończenie filcu na końcach bo to dość istotny temat

tak ale tylko gdy latasz po kamieniach , gdy masz glinę lub warunki zimowe-śnieg , chodzenie mocno utrudnione , bardziej uniwersalne guma+kolce np wkręcane

Grzes D. 
Moderator

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 8:57 pm   

robert72, ma sporo racji. Zimą chodzenie w filcach potrafi dać w kość. Ja jednak mam sentyment do filcu i nie moge się przekonać do gumy choć na pewno jest troche praktyczniejsza.

wiesiek12 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 8:58 pm   

Wydać kasę to raz i mądrze buty korkers to 151$ to 461 zł + 80 =541 i masz buty z wymienną nakładką z kolcami ja mam takie i sobie chwale są leciutkie nie to co z tajmiena but namoczony waży 2,5 kga to jest wielka różnica jak przełazisz z 20 kilosów przez dzień.

Odpowiedz do tematu