Wędkarski Świat

Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łowienie w grudniu.
Autor Wiadomość
lech9791 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Lis 30, 2010 10:09 am   Łowienie w grudniu.

Witam Kolegów,
Czy macie jakieś doświadczenia w łowieniu metodą spławikową w grudniu? Mam na myśli łowienie kiedy na wodzie nie ma lodu. Czy to miałoby sens? Co wtedy dzieje się z rybami?

L

rudolf 
Stały forumowicz

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 11:06 am   

Rzeka, Rzeka I raz jeszcze rzeka, nie ma nic piękniejszego w zimie, no chyba że masz gdzieś blisko zbiornik podobny do Rybnickiego gdzie nie zamarza. Możesz tez na spławik połowic z lodu, tylko pamiętaj co najmniej 10 cm pod nogami - lodu ! :wink: :grin:

lech9791 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Lis 30, 2010 12:16 pm   

Hm... Rzeka? - ale jaka?
Mam w pobliżu mojego miejsca zamieszkania (południowe Mazowsze) rzekę (dla niektórych rzeczkę) szerokości od kilku do kilkudzesięciu metrów szerokości poprzegradzaną co kilka kilometrów tamami (i to tam bywa najszersza). Jej głębokość waha się od "po kolana" do 2 ... 3 m przy wspomnianych tamach. Do tej pory łowiłem tam płocie i jelce (trafił się też jaź), ale złowiłem mało i słabo ją znam. Gdzie teraz mogą być w niej ryby? Jakoś tak wydaje mi się, że mogą być w tych głębszych miejscach (przy tych tamach), ale może się mylę?

[ Dodano: Wto Lis 30, 2010 12:18 pm ]
A może na Wisłę? Jednak na takiej rzece jeszcze nigdy nie łowiłem i nie wiem, czy będę potrafił trafić w odpowiednie miejsce.

włóczykij 
Site Admin

Wysłany: Wto Lis 30, 2010 12:57 pm   

lech9791 napisał/a:
Hm... Rzeka? - ale jaka?
Mam w pobliżu mojego miejsca zamieszkania (południowe Mazowsze) rzekę (dla niektórych rzeczkę) szerokości od kilku do kilkudzesięciu metrów szerokości poprzegradzaną co kilka kilometrów tamami (i to tam bywa najszersza)

Łowiłem na bardzo podobnej. Ryby przeważnie można było znaleźć w pobliżu tych przegrodzeń - zarówno powyżej jak i poniżej. Oczywiście jeśli nie znasz rzeki, to łatwiej będzie Ci je znaleźć powyżej (z zachowaniem regulaminowych odległości).
Najlepsza moim zdaniem metoda w tym okresie to przepływanka z przytrzymaniem. Z zanętą oszczędnie, na haczyku mięsko (ochotka, pinka, czerwony), chyba że znajdziesz miejsce obstawione spławikowcami, wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że zdążyli oni przyzwyczaić rybę do innych, niekoniecznie mięsnych specjałów (pęczak, pszenica...). Jak wspomniał przedmówca - przepływanka, czy każda inna metoda w połączeniu z płynącą wodą i ośnieżonymi brzegami, ma swój niepowtarzalny urok.

klimacik 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Lis 30, 2010 3:50 pm   

lech9791 napisał/a:
A może na Wisłę

Jeśli duża rzeka, to raczej kanały, porty, starorzecza i podobne łowiska mające połączenie z rzeką. Jeśli jeszcze nie łowiłeś na Wiśle to boję się, że możesz mieć problem ze znalezieniem ryb.

rudolf 
Stały forumowicz

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 5:09 pm   

No tak, zgoda, tylko nie
Cytat:
starorzecza i podobne łowiska mające połączenie z rzeką.s
Bo tez są zamarznięte. Najlepsze są dopływy małych do dużych rzek. Jednak kiedy panuje prawdziwa zima to najlepiej w domu. :wink: . :lol:

klimacik 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Gru 01, 2010 9:40 am   

rudolf napisał/a:
No tak, zgoda, tylko nie
Cytat:
starorzecza i podobne łowiska mające połączenie z rzeką.s
Bo tez są zamarznięte. Najlepsze są dopływy małych do dużych rzek. Jednak kiedy panuje prawdziwa zima to najlepiej w domu. :wink: . :lol:

Pytanie dotyczyło łowienia w grudniu, a nie zawsze i nie wszędzie starorzecza zamarzaja o tej porze roku. W mojej okolicy starorzecza nie zamarzły mimo, że juz grudzień i mimo że temperatury ujemne, a jeśli prognozy pana Kreta się sprawdzą, to w najbliższy weekend połowię jeszcze na nich i to nie spod lodu :)

Odpowiedz do tematu