Wędkarski Świat

Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: włóczykij
Czw Sie 26, 2010 2:40 pm
Dziwne przynęty spiningowe
Autor Wiadomość
tomek104 
Użytkownik forum

Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 11:30 pm   

morrum napisał/a:
Na szczupaki troszkę dużawa...

Na szczupaki chyba nie ma za dużych przynęt...
Ta "gumka" wcale nie jest największa w arsenale mojego kolegi. Co ważne- jest skuteczna!
Ja w to oczywiście nie wierzyłem, bo jak "normalna" ryba może się skusić na takie "coś". Uwierzyłem, jak Simonowi walnęła na to 80-tka, i całą :!: gumę miała w paszczy :roll:
Ten wobler na górze to skinner 18cm- nieźle obrazuje wielkość "gumki" :wink:

DSCF0784.JPG
gumka szczupakowa
Plik ściągnięto 11627 raz(y) 91,57 KB

damian_ 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 11:58 am   

witam , wpadly mi w ręce stare blachy nie ktore sa interesujace bo nigdy takich nie widziałem. może ktos z z was kiedys lowil na takie blachy i moze cos o nich powiedziec np. jak sie nazywaja i co Wam sie takim sprzetem udalo przechytrzyc?

z gory dzieki

sory za poprzedniego...

DSC04793.JPG
Plik ściągnięto 646 raz(y) 1,73 MB

DSC04792.JPG
Plik ściągnięto 680 raz(y) 1,71 MB

DSC04791.JPG
Plik ściągnięto 675 raz(y) 1,68 MB

DSC04786.JPG
Plik ściągnięto 619 raz(y) 1,64 MB

DSC04785.JPG
Plik ściągnięto 759 raz(y) 1,57 MB

damian_ 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 12:01 pm   

...ciag dalszy

DSC04800.JPG
Plik ściągnięto 641 raz(y) 1,65 MB

DSC04799.JPG
Plik ściągnięto 653 raz(y) 1,74 MB

DSC04798.JPG
Plik ściągnięto 639 raz(y) 1,68 MB

DSC04797.JPG
Plik ściągnięto 592 raz(y) 1,8 MB

DSC04796.JPG
Plik ściągnięto 633 raz(y) 1,66 MB

damian_ 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 12:01 pm   

i jeszce jedna!!

DSC04801.JPG
Plik ściągnięto 626 raz(y) 1,73 MB

Grzes D. 
Moderator

Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 12:51 pm   

Rozpoznalem Alge Kalewe i Gnoma.Bardzo lowne blaszki. Lubie lowic szczegolnie na mniejsze Gnomy 0-2

"Wszystko co dobre od pstrąga po zbawienie uzyskuje się dzięki łasce, łaskę uzyskuje się dzięki kunsztowi, a kunszt nie przychodzi łatwo"

morrum 

havsöring

Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 12:54 pm   

Kilka wzorów rozpoznaję- kalewa , heitz, blaszki algo i gnomo podobne... Odnów je tak jak Ci radziłem, uzbrój w nowe kółka , kotwiczki i krętliki i nad wodę :grin:

P.S. Kilka killerków wśród nich widzę :cool: I powiem szczerze, że zazdroszczę Ci ich :roll: :razz: Mam nadzieję, że masz świadomość ile są warte wyroby z czaplą :mrgreen: Mam kilka takich i kiedy trzeba wchodzę za nimi do wody :wink: To ponadczasowe i łowne przynęty, przede wszystkim szczupakowe.

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.
"W czasie deszczu ryby mokną"Radowan Dragunov

mak222 
Aktywny forumowicz

Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 4:11 pm   patenty

Kiedyś szukałem w biurze patentowym USA różnych ciekawostek. Między innymi wynalazłem trochę przynęt spinningowych. Na niektóre z nich patenty już wygasły (50 lat), na inne nie, ale do celów niekomercyjnych (na własne potrzeby) można je wykorzystać. Oto pierwsze dwa :

wobler2.JPG
Plik ściągnięto 764 raz(y) 409,25 KB

wobler_1.JPG
Plik ściągnięto 779 raz(y) 492,05 KB

zvidluck 
Stały forumowicz

Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 6:12 pm   

Ten z drugiej fotki dalej mozna nabyc w sklepach,wczoraj na e-buy ktos wystawil podobny z 1903r w oryginalnym ,drewnianym pudelku za jedyne$499 :shock:

mak222 
Aktywny forumowicz

Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 7:38 pm   

patenty cd

xwobler3.JPG
Plik ściągnięto 703 raz(y) 428,42 KB

xwobler4.JPG
Plik ściągnięto 696 raz(y) 588,88 KB

yaas 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 10:26 pm   

Prezent od znajomego:)

IMG_2803.jpg
Plik ściągnięto 644 raz(y) 757,87 KB

IMG_2802.jpg
Plik ściągnięto 577 raz(y) 746,77 KB

IMG_2801.jpg
Plik ściągnięto 607 raz(y) 935,51 KB

IMG_2800.jpg
Plik ściągnięto 610 raz(y) 807,46 KB

IMG_2799.jpg
Plik ściągnięto 621 raz(y) 730,27 KB

mak222 
Aktywny forumowicz

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 8:23 pm   Przynęty z dalekich stron

Dzisiaj dostałem kilka przynęt od kolegi z Kanady. Myślę ze jest to trochę odpowiedź na to, że pewnie nie znają kogutów. Nie są to koguty, przynajmniej tak jak ja to rozumiem, ale są ciekawe. Chociaż ta najmniejsza... Wyłączając pijawkę, która przetestuję już w piątek!

IMG_0770.JPG
Plik ściągnięto 598 raz(y) 387,56 KB

Grzes D. 
Moderator

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 8:50 pm   

Marku glowki rybki mozna u nas dostac. reszta to okoniowe kombinacje z jigami. Lowne jesli chodzi o okonie i pstragi.
Zrobie ci kilka lepszych w kolejnej paczuszce

"Wszystko co dobre od pstrąga po zbawienie uzyskuje się dzięki łasce, łaskę uzyskuje się dzięki kunsztowi, a kunszt nie przychodzi łatwo"

marek0l 
Aktywny forumowicz
salmo trutta&surf

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 9:41 pm   Re: Przynęty z dalekich stron

mak222 napisał/a:
Dzisiaj dostałem kilka przynęt od kolegi z Kanady. Myślę ze jest to trochę odpowiedź na to, że pewnie nie znają kogutów. Nie są to koguty, przynajmniej tak jak ja to rozumiem, ale są ciekawe. Chociaż ta najmniejsza... Wyłączając pijawkę, która przetestuję już w piątek!

Słyszałem,że tak zaczeła się historia ze śląskimi kogutami.Ktoś miał amerykańskie jigi z jakimś włosiem,długo walały się po pudełku,na kompletnym bezrybiu założył takiego jiga i złowił sandacza.Okazały się w miarę dobre na sandacze i kiedy wszystkie zostały na zaczepach,stworzono jakies podróbki z piór koguta bo akurat były pod ręką.I to byla rewelacja na sandały...I taka puenta,nie wszystko co amerykańskie jest najlepsze :lol:

morrum 

havsöring

Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 10:07 am   

Wczoraj dopadł mnie szał porządkowania pudełek spinningowych, w związku z którym postanowiłem rozwinąć koncepcję rurki Radowana, kto jej nie zna, jest tu http://www.wedkarskiswiat...er=asc&start=45 i skonstruować na jej bazie imitację zaskrońca. Znalazłem leżącego od dawna w pudełku dość długiego i wąskiego twistera, przewlokłem przezeń stalkę przez całą długość korpusu, na końcu umieściłem kotwiczkę, stalkę kilkoma oplotami i węzłami przymocowałem do oryginalnej kotwiczki rurki a następnie dla pewności przeciągnąłem przez wnętrze rurki i zamocowałem krętlik do kółka łącznikowego, do którego dodałem od spodu kotwiczkę. Całość ma około 25 cm długości. Myślę też, że środkową kotwiczkę, mocującą twisterka można w takiej sytuacji zamienić na jakiś drut. Po wszystkim została mi zabawa z markerem i ostateczny efekt wygląda mniej więcej tak :razz: :lol: :mrgreen: Nadałem tej przynęcie roboczą nazwę "Snejk" :razz: . Mam tylko nadzieję, że "ogon" nie stłumi zbytnio zygzakowania rurki. Testy zapewne niebawem :grin:

snejk.JPG
Plik ściągnięto 611 raz(y) 197,78 KB

"Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia." A.Poniedzielski.

Grzes D. 
Moderator

Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 11:07 am   

3 kotwiczki? nie jestem pewien ale u nas mozna chyba tylko na 2... Jeli sie myle to z gory przepraszam

morrum 

havsöring

Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 11:21 am   

RAPR rozdz.4, §3, pkt 2e.
Cytat:
Przynęty sztuczne to grupa przynęt wykonanych z różnych materiałów naturalnych lub sztucznych. Przynęty te mogą być uzbrojone najwyżej w trzy haczyki o rozstawie ostrzy nie większym niż szerokość przynęty sztucznej /z tolerancją do 2 mm/.

Zajrzyj tu Grzesiu http://www.pzwokregmazows....03_regpzw.html

Istotnie od niedawna można stosować 3 haczyki (kotwiczki) wcześniej przez długie lata maksymalną ilością były 2 do każdej przynęty.

Sam jestem zwolennikiem 2 kotwiczek, wiec zaznaczyłem, że tę środkową, zamieniłbym na jakiś drut trzymający gumkę. Generalnie dodałem kotwiczkę przednią, gdyż praktyka pokazuje, że długie przynęty atakowane są przez drapieżniki "w łeb" i ta powinna być najbardziej chwytna, choć wydaje mi się nieco za duża (innych nie miałem na stanie). Zresztą to prototyp i wszelkie sugestie są mile widziane :smile:

O ile dobrze się domyślam, ograniczenie ilości haczyków i grotów miało w zamyśle ukrócić proceder "szarpania" pod pozorem spinningowania. Ów "snejk" jest przynętą powierzchniową, wiec mam nadzieję, że nikt nie zarzuci jej bycia krwawym narzędziem kłusowniczym.

Pozdrawiam.

P.S. Wymyśliłem, ażeby faktycznie środkową kotwiczkę zlikwidować i zamocować twistera na jakiejś drucianej spiralce lub innym patencie, natomiast przednią kotwicę przesunąć do tyłu i ulokować ją albo gdzieś w połowie długości rurki (tylko jak :?: ) albo na końcu rurki, ale od spodniej strony, w takim wypadku wystarczy wywiercić dodatkowy otwór.

P.S. P.S. Przednia kotwiczka już zniknęła a środkowa z góry trafiła na dół. Gumkę zamocowałem na wygiętym druciku (wzorowałem się na systemikach Mustada). Jest lepiej, choć wciąż nie do końca jestem zadowolony. Obmyślam plan zamocowania tej kotwiczki na około połowie długości rurki. :cool:

Ostatnio zmieniony przez morrum Pią Wrz 26, 2008 8:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  

marek0l 
Aktywny forumowicz
salmo trutta&surf

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 10:14 am   

Prosty sposób mocowania twistera to kawałek drutu,tak jak mocowane są gumowe rybki przy błystkach obrotowych np.meppsach.
Ale chciałem wrocić do rurki Radowana,sadzę że po małym dopracowaniu mogłaby być świetną przynętą na belony z plaży.Mam juz nawet pewną koncepcję i szkoda tylko,że do maja taki szmat czasu.
Jeżeli znajdę odpowiedni materiał to wykonam dalekosiężną wersję na morskie trocie,to będzie można wypróbować znacznie szybciej.
Zainspirowała mnie ta rurka,sądzę że będzie ciekawą przynętą w plażowym spinningu,a nawet w ofertach amerykańskich,chociaż mają całe mnóstwo wszelakich dziwolągów,nie widziałem podobnej przynęty.

morrum 

havsöring

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 10:21 pm   

Zrobiłem to, o co mi mniej więcej chodziło, trochę bólu i 2 niepotrzebne otwory, ale jest.
Snejk Mark III :mrgreen: Wersja prawdopodobnie ostateczna :grin:

Długość całkowita (z rozwiniętym ogonkiem) 25 cm, masa własna 36 gramów.

P.S. Niestety testy wypadły fatalnie :evil: cokolwiek przyczepione do rurki by nie było, gasi to zygzakowanie przynęty, snejk zamiast poruszać się wężowym ruchem idzie prosto jak po sznurku :sad: jednym słowem niewypał :cry:

Snejk Mk III.JPG
Plik ściągnięto 597 raz(y) 185,86 KB

marek0l 
Aktywny forumowicz
salmo trutta&surf

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 3:53 pm   

Morrum,krótki filmik instruktażowy jak łowić na snejka.
(Myślę,że pasuje do tematu i można go tu zamieścić.)

http://pl.youtube.com/wat...feature=related

Tylko nie próbuj tego:

http://pl.youtube.com/wat...feature=related

morrum 

havsöring

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 6:24 pm   

Po tym "okazie" z drugiego filmu Radowan z Markiem przepłynęli kiedyś :mrgreen:

A niestety mój snejk okazał się katastrofą i po prostu nie pracuje. Nawet ta kotwiczka na środku rurki źle wpływa na jej akcję, dopiero rozebranie wszystkiego i powrót do pierwotnego uzbrojenia zaowocował oryginalnym, wężowatym torem pracy wynalazku. A szkoda. Ale nie poddaję się :grin:

marek0l 
Aktywny forumowicz
salmo trutta&surf

Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 2:38 pm   

Myslę,że wystarczy na kotwiczce (przy oryginalnym uzbrojeniu) zrobić jakąś dekorację z piór,barwionej sierści czy cristal flashu.
Ewentualnie można również pokombinować z jakąś turbinką,przed lub za rurką.

lawdzoj82 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Gru 25, 2008 3:38 pm   

Czy ktoś łowił kiedyś na takie cuda :?: W opisie na opakowaniu było napisane że są one na pstrągi :?: Wahadłówki były kupione w Hiszpanii :wink: Są bardzo lekkie wręcz powierzchniowe :!: Pierwsza z lewej i trzecia są zamontowane na krótkiej osi na końcu więc wskazuje ze się kręcą w około własnej osi :?: Ciekawe jak sprawdzają się w praktyce przy połowie innych ryb bo na pstrągi się nie wybieram raczej nigdy :?:

IMG_0003.JPG
Plik ściągnięto 11459 raz(y) 37,68 KB

morrum 

havsöring

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 1:59 pm   

Dziś w sklepie wypatrzyłem znów dość oryginalny tandem.
Z dwóch kupiłem jeden (druga błysteczka była niebieska) jest to dość prosta wahadłóweczka o długości 65 mm. i wadze 21g. Jest wykonana z blachy o grubości 2mm ale dość mocno wykrępowana. Na kotwiczce znajduje się ciekawy dodatek w postaci twisterowego ogonka z króciutkim owalnym korpusiku z dziurką - drugi taki jest dołączony do zestawu jako zapas.
Przynęta jest rodem z Francji, podobnie jak jedna z poprzednich pokrak jakie tu wstawiłem :razz: Pogrzebałem w necie, i znalazłem te przynęty za blisko 4 €, a ja zapłaciłem w złotówkach przy obecnych kursach prawie za pół ceny, ale i tak za dużo :razz:
Większe modele w kształcie naszych gnomów czy krabów są pokazane jako killery sumowe...

DSC00019.JPG
CUILLER CARNASSIER ONDULANTE SERT TANZILLI ZILLAX 15 ET 21G
Plik ściągnięto 632 raz(y) 209,33 KB

rudolf 
Stały forumowicz

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw Lut 26, 2009 4:11 pm   

Michał kiedy byłem na zawodach okręgowych, Kozłowa Góra, (latka płyną ) wylosowałem do łodzi gościa z Żor, ten dokładał do wszystkiego po dwa a nawet trzy odcięte ogonki twisterów, na jednej kotwicy miał nawet trzy kolory, ja swoim starym sposobem dwa sandały on nic, tak więc nie jest to znowu jakaś nowość bo stosują to już od dawna nasi też nie tylko we Francji. :grin:

keta
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 6:00 pm   

Chyba najdziwniejsze przynęty są produkowane dla bassów i muskie - gumowe jigi z fikuśnymi kołnierzami, duże spinnerbaity i przynęty na muskie - powierzchniowe, bucktaile...

http://www.youtube.com/watch?v=txFUp8S4cD0

Odpowiedz do tematu