Wędkarski Świat

Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: włóczykij
Sro Mar 23, 2011 1:55 pm
Feeder
Autor Wiadomość
Jacek172 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 11:19 am   

Powinna się wygiąć i tyle -_- nie ma (chyba) różnicy czy jest wygięta bardzo czy lekko.

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:36 pm   

Ma to roznice szcytowka powinla byc wygieta w polowie poniewaz gdy nagniesz ja do konca wtedy ryba czuje wiekszy opor natomiast gdy szczytowka nagieta jest w polowie lepiej widac brania i ryby tez sa bardziej ufne poniewaz nie odczuwaja wiekszego oporu przy wzieciu przynety

Szczepankkkk 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Sie 29, 2007 10:48 pm   

czesc tez chcialbym zaczoc lowic na grunt ale niewiem jaki do tego potrzebny jest sprzet prosze was o podanie potrzebnych rzeczy abym mogl zrobic zestaw do polowu na grunt.z gory dzienkuje

Sandacz 
Stały forumowicz

Wysłany: Sro Sie 29, 2007 11:00 pm   

Służę pomocą :)

Napisz gdzie będziesz łowił na grunt (rzeka/jezioro). Jaki uciąg, prąd wody, głębokość gatunki ryb.

1. Ogólnie o metodzie gruntowej - fedder, główne założenia, zasada działania ;)

http://wedkarskiswiat.pl/...opic.php?t=1028

2. Rurka antyspltaniowa:

http://wedkarskiswiat.pl/...opic.php?t=1542

3. Sygnalizator

http://wedkarskiswiat.pl/...p?t=687&start=0

Jesli przeczytasz to wszystko i nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie napisz w odpowiednim temacie.

Pozdrawiam

Szczepankkkk 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 2:28 pm   

hmm bede lowil w sredniej wielkosci stawie.Glebokosc przekracza nawet 12 m,gatunki ryb jakie tam wystepuja to karasie,karpie,amury,plocie,szczupaki i jeszcze jakies ktorych nie pamietam.Mi ch0dzi o to aby ktos powiedzial jaki jest potrzebny do tego sprzet i jak go zmontowac i jakiej dlugosci wedzisko jest do tego potrzebne.Z gory bardzo dzienkuje:).

Pozdrawiam

Sandacz 
Stały forumowicz

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 11:09 pm   

Na początek powinienes wybrać rodzaj sygnalizacji brań.

Feeder + bombki (pingpongi) jak kto woli lub picker - delikatna szczytówka.
Ja bym wybrał lekkiego feedera, bo byłby w miarę uniwersalny. Teraz kwestia, zestawu.
Jak daleko będziesz rzucał?? Nalezy dobrać gramaturę wędziska.

Szczepankkkk 
Użytkownik forum

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 11:12 pm   

nie smiej sie ale co to feeder? a i zmiana planow to ma byc zestaw na grunt nad rzeke z malym ciagiem i powiedz jakie rzeczy sa do tego potrzebne bo wedke i kolowrotek sam wybiore czyli jak zmontowac rzeczy na zylce

Sandacz 
Stały forumowicz

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 11:20 pm   

A czytałeś podane przezemnie linki do tematów??

Feeder jest to zestaw z koszyczkiem na rzekę; mocniejsza odmiana pickera ze wskazaniem na rzekę. Napisałem link do tematu jak wygląda zestaw i ułożenie wędki.

Proszę przeczytaj tematy które Ci podałem. Po raz kolejny olewasz prośbę moderatora.

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 4:12 pm   

Lukas jeśli chodzi o kołowrotek to polecić Ci mogę na pewno jakiś model dragona np milenium. Są to kołowrotki z dobrym hamulcem, wytrzymałe i kosztują coś w granicach 100zl. Prosił bym także czytać inne tematy w gruncie ponieważ niektóre z pytań które zadajesz był już poruszane

Chester 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Sty 04, 2008 4:41 pm   Sprzęt

Ja mam takie małe pytanko, a mianowicie nie wiem jakimi wędziskami łowic na grunt teleskopowymi czy składanymi proszę o szybką i dobrą pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Bartek T Pią Sty 04, 2008 5:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Pią Sty 04, 2008 5:45 pm   

Moim zdaniem lepsze są wędziska składane. Jednak na pewno kupisz taniej feeder teleskopowy niż składany. Miałem kiedyś feeder teleskopowy i muszę powiedzieć że nie byłem zachwycony nim. Teraz posiadam same feedery i pickery składne i jestem zadowolony co do ich wytrzymałości.

Chester 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Sty 04, 2008 8:56 pm   Sprzęt

Dzięki za pomoc mam w domu 1 karpiową i 2 spinningówki Daiwe i Jacksona teraz jakiegos feederka sobie muszę kupić jeszcze raz THX za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie jakiego kołowrotka najlepiej użyć do łowienia na grunt ? Innego do drgającej szczytówki a innego do zwykłej karpiówki czy obojętne? Z góry THX za pomoc
Ostatnio zmieniony przez Bartek T Sro Sty 09, 2008 6:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Powhatan 
Użytkownik forum

Wysłany: Sob Sty 05, 2008 1:44 pm   Re: Sprzęt

Chester napisał/a:
Innego do drgającej szczytówki a innego do zwykłej karpiówki

Ja doszedłem do sytuacji, że musi być inny, bo znudziło mnie ciągłe przezbrajanie.
Kolejnym etapem była nowa osobna wędka jako zywcówka, bo jej brak tez sprowadzał się do przezbrajania karpiówy. Co wybierzesz to już inny problem. Ja mogę jedynie do karpiówki i żywcówki (przy drgającej szczytówce już mniej) polecić kręciołki z wolna szpulą.

sandacz102 
Użytkownik forum

Wysłany: Pią Lut 29, 2008 6:18 pm   

Dzięki muszę to wszystko spokojnie przemyśleć... połażę jeszcze trochę nad jeziorkiem może znajdę coś wolniejszego od trzcin, albo sam ich trochę wykarczuje :lol:

Bardzo proszę Cię o stosowanie polskich znaków w pisowni !!!
Ostatnio zmieniony przez Bartek T Pią Lut 29, 2008 6:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  

rudolf 
Stały forumowicz

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 10:47 pm   

Bartek mam prośbę, bo może to i znam , a tylko co rejon to nazywają inaczej więc co to jest za ustrojstwo ten policjant :wink: Trochę mi wstyd ale pytać to nie błądzić. Dziękuję.

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Wto Mar 04, 2008 7:52 pm   

Hehe Rudolf przepraszam za nieprofesjonalne nazwanie tego oto przedmiotu :D . Masz racje co rejon to inna nazwa. Nazywają to zazwyczaj bombką lecz słyszałem też takie nazwy jak ping-pong czy jabłko :shock: :lol:

rudolf 
Stały forumowicz

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 8:21 pm   

NO ale mnie rozśmieszyłeś :grin: ja wyobrażałem sobie już różne rzeczy, no tak pilnuje, Ale dziękuję. :lol: ja mam małpki, pokażę.

malpka22.JPG
Można do środka włożyć oswietlenie.A małpka bo tak ślicznie podczas brania skacze.
Plik ściągnięto 8654 raz(y) 9,77 KB

małpkaaa.JPG
no tak to wygląda jest wbijane w glebę i samo się wypina pozostaje na drucie składa się z paru części które odpinasz w dół w zależności od potrzebnego naciągu.
Plik ściągnięto 8658 raz(y) 9,21 KB

rudolf 
Stały forumowicz

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 1:34 pm   

nie potrafię znaleźć tej strony gdzie ktoś pytał o nagięcie szczytówek Bartek najwyżej przeniesiesz dobrze? No dziękuję

pli pli.JPG
ta niebieska to pozycja w spoczynku
ta żółta to prawidłowa
a czerwona to zła dużo ryb nie zacina się same

a powinne ale jest zbyt szybka akcja szczytówki i im ucieka tak to najprściej można okazać
Plik ściągnięto 10030 raz(y) 14,19 KB

morrum 

havsöring

Wysłany: Sro Mar 12, 2008 12:09 am   

Kamilu, moją odpowiedz na Twoje pytanie znajdziesz w dziale spławikowym, zapraszam :wink:

Bartek T 
Stały forumowicz

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 5:27 pm   

Hmmm myśle że powinien spełnić swoją role. Nie łowiłem nim osobiście lecz podpytałem kolegę który posiada ten kołowrotek co o nim sądzi. Łowi na niego karpie i amury z gruntu i bardzo chwalił ten kołowrotek jesli chodzi o jego pracę. Niestety ma go pierwszy rok i jak narazie nie można nic powiedzieć jego wytrzymałości.

M4CieK 
Stały forumowicz
Surfcasting

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 2:54 am   

mogłby ktoś mi polecić jakiś dobry tani kołowrotek z wolnym biegiem do max 150 zł ?

z góry dziękuje

linki z allegro na pw mile widziane :)

zamela 

Wysłany: Wto Cze 10, 2008 11:28 pm   

mam zamiar kupic kumplowi na urodziny wędkę cos na grunt w miare mocny kij zeby zaraz go nie zajechał bo to poczatkujący wędkarz.

D.A.M. California Green 3,6m napisane jest ze kij węglowy i tak zastanawiam sie czy go kupic cena to 60zł wraz z kolowrotkiem Golden.
Warto ???

hasee74 
Użytkownik forum

Wysłany: Sro Paź 29, 2008 9:31 pm   

witam,mam pytanko:jak złożyć zestaw z koszykiem na wody stojące i co o tej porze roku w ten koszyk włożyć?Spodziewana ryba:leszcz,karp.Posiadam multifedera konger 330-390.Czy to kij na dużą rybę,jeżeli taka weźmie(mam na myśli karpia)?proszę o info ,pozdrawiam :grin:

Wareg 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Lis 03, 2008 5:51 pm   

Jak złożyć zestaw?

Przez żyłkę przewlekasz rurkę antysplątaniową z agrafką do której doczepiasz koszyk zanętowy potem zakładasz stoper (bądź koralik blokujący) następnie krętlik i do krętlika przywiązujesz przypon, tak to wygląda w dużym skrócie.

Jaka zanęta?

Znam osoby, które o tej porze roku nie używają zanęty do koszyka tylko zamiast niej nasączają watę (gazę) zapachem na dany gatunek ryby i wkładają ją do koszyka. Dzięki temu wabią ryby w okolice przynęty nie sycąc ich.

Pozdrawiam Wareg.

hasee74 
Użytkownik forum

Wysłany: Pon Lis 03, 2008 9:55 pm   

Wareg,dzięki za info,temat rurki antysplątaniowej znam(z agrafką i koszykiem)słyszałem natomiast że na wody stojące najlepszy jest tzw.paternoster,co to jest? :shock: A patent z zapachem w gazie jest tak samo ciekawy jak i sprytny,spróbuję,pozdrawiam :grin:

Odpowiedz do tematu